NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Wyścigi przełajowy w Bytowie 3 - 4.12.2016
Baszta Bytów - J.N data 03.12.2016, o 18:27 (UTC)
 W dniach 3-4.12.2016 r. nad Jez. Jeleń w Bytowie odbyły się 2 Ogólnopolskie Wyścigi Przełajowy. W sobotę Ogólnopolski Wyścug Przełajowy kat. A, a w niedzielę Puchar Polski i Memoriał im. Marka Cichosza, pamięci zamałego zawodnika Baszty Bytów.

Puchar Polski w Gościęcinie
Baszta Bytów - J.N data 27.11.2016, o 16:37 (UTC)

W niedzielę, po wyczerpującym wyścigu w Pucharze Świata, Janek Suszko i Radek Rocławski wystartowali w wyścigu Pucharu Polski w Gościęcinie zajmując odpowiednio bardzo dobre miejsca 3 i 7. Gratulujemy

Puchar Świata Zeven
Baszta Bytów - J.N data 27.11.2016, o 16:28 (UTC)

W sobotę nasi zawodnicy wystartowali w Pucharze Świata w niemieckim Zeven. W kategorii juniorów zjęli 51 miejsce - Janek Suszko i 54 miejsce Radek Rocławski.

Przełajowy weekend!
Baszta Bytów - J.N data 14.11.2016, o 18:13 (UTC)
 W weekend nasi kolarze rozpoczęli sezon przełajowy na dobre.
W piątek część naszych kolarzy wystartowała w Zwierzynie. Karolina Karpińska, Jacek Glazik, Bartosz Kuflewski zajęli 2 miejsce w swoich kategoriach wiekowych, Bartosz Suszko zajął 8 miejsce w juniorach, natomiast Marcin Karpiński zajął 6 miejsce
W sobotę 7 osobowy skład pojechał na Puchar Polski do Szczekocin, Martyna Krefta zajęła 5 miejsce, Aleksander Suszko zajął 12 miejsce, a Igor Szemela Pro Cyclist, który miał defekt przyjechał 26, Tomek Rzeszutek przyjechał na 14 miejscu w Elicie, Radosław Rocławski przyjechał na 20 miejscu w Elicie i 5 miejscu w Juniorach, Mateusz Reclaw zajął 28 miejsce w Elicie i 10 miejsce w Juniorach, Jan Suszko przyjechał na 32 miejscu w Elicie i 13 w Juniorach. W niedziele na Super Pucharze Polski w Koziegłowach Martyna Krefta zameldowała się na 7 pozycji w kat. Juniorek Młodszych, Aleksander Suszko w Juniorach Młodszych zameldował się na 9 miejscu, Igor Szemela w tej samej kategorii zajął 22 miejsce, Tomasz Rzeszutek, który zmieniał rower ostatecznie zameldował się na 18 pozycji w Elicie, Jan Suszko przyjechał 22 w Elicie i 7 w Juniorach (4 z Polaków), Radosław Rocławski zajął 33 pozycje w Elicie i 11 w Juniorach, Mateusz Reclaw zameldował się na 36 pozycji w Elicie i 14 w Juniorach.
Tego samego dnia nasi kolarze wystartowali na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego, gdzie Karolina Karpińska wygrała wyścig Open Juniorek Młodszych z Młodziczkami, Bartosz Kuflewski wygrał z dużą przewagą wyścig Juniorów Młodszych, Jacek Glazik wygrał rywalizacje Żaków, Natomiast Marcin Karpiński zameldował się w okolicach 5 miejsca w Mastersach. Był to Pracowity weekend dla naszych kolarzy a za tydzień startujemy w Żaganiu i Gorzowie Wielkopolskim

IV Memoriał Marka Cichosza
Baszta Bytów - J.N data 08.11.2016, o 09:21 (UTC)

W Bytowie uczczą pamięć Marka Cichosza

W dniach 03-04 grudnia 2016 r. (sobota-niedziela) w Bytowie odbędą się wyścigi przełajowe. W tym roku niedzielny wyścig o randze Pucharu Polski będzie IV Memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł do anielskiego peletonu.
Jego przyjaciele pamiętając o tak niezwykle koleżeńskim i niepowtarzalnym kolarzu postanowili po raz kolejny zorganizować wyścigi przełajowe, którymi chcą uczcić jego pamięć.
Zawody w Bytowie będą dwudniowe.

W sobotę 03 grudnia kolarze będą rywalizować na trasie wytyczonej nad jeziorem Jeleń koło Bytowa. Ten ogólnopolski wyścig zaliczany będzie do Challenge`u Polskiego Związku Kolarskiego (kat. A), a start do tej rywalizacji nastąpi o godzinie 11.00. Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od żaka, a skończywszy na masterach i amatorach (amator – każdy chętny do ścigania niezależnie od wieku, a nie posiadający licencji PZKol).
Niedzielne zawody będą rangi Pucharu Polski i zarazem IV Memoriałem Marka Cichosza.
Rozpoczną się o godzinie 11.00 na tej samej trasie i w tych samych kategoriach wiekowych. Zawodnicy, podobnie jak pierwszego dnia, będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe.
Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją sportową, ale także wydarzeniem, którym chcemy uczcić pamięć jednego z najlepszych polskich kolarzy przełajowych. Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć.

Sukces Aleksandry Zabrockiej
Baszta Bytów - J.N data 06.11.2016, o 16:52 (UTC)

Dnia 5.11.2016 roku w Łebie odbył się "Finał Pucharu Bałtyku w Duathlonie i Maraton MTB".

W duthlonie /24 km rower i 11 km bieg/ w kategorii kobiet wygrała nasza zawodniczka Aleksandra Zabrocka uzyskując czas 2:07:30 /19 miejsce open/.
30 miejsce open zajął Rafał Buca - czas 2:11:37
60 miejsce open zajął Jarosław Cyra - czas 2:25:16
W maratonie MTB na dystansie MINI 24 km wystartował Adam Horbowy lecz z powodu defektu roweru wyścigu nie ukończył.