NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Wekeend na przełajowo
Baszta Bytów-J.N data 20.11.2018, o 10:20 (UTC)
 W niedzielę nasi zawodnicy wystartowali w ogólnopolskim wyścigu przełajowy "Owocowy Przełaj" w Laskowicach.

Kamil Małecki zwyciężcą etapu GP Doliny Baryczy
Baszta Bytów - J.N data 18.06.2018, o 17:52 (UTC)
 17.06.2018 wychowanek Baszty Bytów
Kamil Małecki zwyciężył w Miliczu, w drugiej odsłonie GP Doliny Baryczy – Mem. Grundmana i Wizowskiego. To drugie z rzędu krajowe zwycięstwo, po sobotnim triumfie Łukasza Owsiana w Żmigrodzie. Wyścig długości 160 km /pętle 10 x 16 km/.

Film Maraton MTB im. Marka Cichosza 2.06.2018
Baszta Bytów - J.N data 05.06.2018, o 18:35 (UTC)
 Film z trasy Maratonu MTB im. Marka Cichosza

Podsumowanie 81 MP w kol. przełajowym.
Baszta Bytów - J.N data 18.01.2018, o 16:08 (UTC)

W dniach 13- 14 styczeń 2018 roku w Koziegłowach odbyły się 81 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W imprezie uczestniczyła liczna ekipa naszego klubu. 13 zawodników startujących oraz liczne grono obsługi i kibiców.

Niezwykle udany dla nas był pierwszy dzień mistrzostw.

W kategorii masters kobiet I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym na rok 2018 zdobyła Aleksandra Zabrocka /Nr 465/ pokonując dystans 8800 m w czasie 30:23.

W kategorii masters V mężczyzn II miejsce i tytuł I V-ce Mistrza Polski w kol. przełajowym na 2018 rok zdobył Edward Natkaniec/Nr 293/ pokonując dystans 8850 m w czasie 34:47.

W kategorii żak chłopcy nasi zawodnicy ustrzelili dublet. I miejsce zajął Jacek Glazik /Nr 481/ czas 9:45/, II miejsce zdobył Tomek Reca /Nr 475/ czas 9:57, tracąc do Jacka 12 sek. Trasa wyścigu liczyła 2950 m.

W kategorii młodziczka 4 miejsce zajęłą Karolina Karpińska /Nr 276/. Dystans 5900 m pokonała w czasie 20:23.

W kategorii młodzik wystartował Karol Stelmach /Nr 241/ zajmując 36 miejsce. Dystans 5900 m pokonał w czasie 22:00.

Kategoria Masters IIA - Jarosław Cyra /Nr 331/. Dystans 17700 m, 25 miejsce.

Kategoria Masters M I - Marcin Karpiński /Nr 383/ , dystans 17700 m, 22 miejsce

Drugi dzień Mistrzostw Polski

Kategoria Junior młodszy - 12 miejsce Bartosz Kuflewski /Nr 137/ , dystans 11800m czas 33:05.

Kategoria junior - 11 miejsce Radosław Rocławski /Nr 80/ , dystans 17600 m czas 47:35.
Bartosz Suszko /Nr 106/ - nie ukończył wyścigu.

Kategoria Orliczki - dystans 14750 m.
8 miejsce - Martyna Krefta /Nr 53/, 9 miejsce - Maria Krefft /Nr54/.

Link do filmu z 81 Mistrzostw Polski

Film z dekoracji 81 Mistrzostwa Polski w kol. przełajowym

81 MP w kol. przełajowym
Baszta Bytów -J.N data 11.01.2018, o 16:57 (UTC)
 W najbliższy weekend Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. I my też tam jesteśmy.

Jesteśmy po pierwszym dniu Mistrzostw Polski. Mamy dwa złota i wicemistrza kraju. Miejsca naszych zawodników: 1. Aleksandra Zabrocka w kategorii Masters, 2. Edward Natkaniec w kategorii Masters V. 1. Jacek Glazik i 2. Tomek Recka w najmłodszej kategorii Żaków. Karolina Karpińska po defektach na trasie zajęła 4 miejsce w kategorii Młodziczek.