NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Puchar Polski w Zielonej Górze 11.11.2011r. IV seria.
Baszta Bytów ;] data 11.11.2011, o 19:43 (UTC)
 Na trudnej technicznie trasie w Zielonej Górze wytyczonej w lesie wokół amfiteatru dobrze radzili sobie podopieczni trenera Tomasza Natkańca. Bytowiacy odnieśli zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych. Wśród juniorek młodszych triumfowała Zofia Rzeszutek pewnie pokonując miejscową rywalkę Kingę Balińską. Jej młodszy brat Tomasz nie miał sobie równych wśród młodzików, popis samotnej jazdy na prowadzeniu dał Kamil Małecki w wyścigu juniorów młodszych, a jego kolega klubowy Łukasz Mański po emocjonującym finiszu pokonał Smorongiewcza zajmując trzecie miejsce. W wyścigu juniorów Mirosław Płotka i Piotr Rzeszutek jechali w ścisłej czołówce. Na przed ostatniej rundzie nieszczęśliwemu wypadkowi uległ Piotrek - złamał kierownicę, po czym uderzył w drzewo i nie ukończył wyścigu. Natomiast Mirek jadąc na czwartej pozycji "zaliczył" upadek i ostatecznie zameldował się na mecie na szóstej pozycji. Wygrał Michał Paluta jeżdżący od początku sezonu na zachodzie Europy.

WYNIKI:
Młodzik - 1. Tomasz Rzeszutek, 12. Robert Kernke.
Juniorka młodsza - 1. Zofia Rzeszutek.
Junior młodszy - 1. Kamil Małecki, 2. Damian Sławek - POM Strzelce Krajeńskie, 3. Łukasz Mański.
Junior - 1. Michał Paluta - POM, 2. Patryk Stosz - Stobrawa Kluczbork, 3. Wojciech Szyniec - POM, 6. Mirosław Płotka.
Elita - 1. Marek Konwa - Trek, 2. Marek Cichosz - Legia Felt Warszawa, 3. Andrzej Kaiser - Corratec Team Poznań.

Więcej zdjęć

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym 28.10.2011 w Ełku
baszta bytów data 01.11.2011, o 10:53 (UTC)
 W ostatni weekend zawodnicy MLKS Baszty Bytów wystartowali w dwóch bardzo ważnych imprezach w kalendarzu przełajowym a tymi startrami były :

Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym – II seria
Ełk – 29.10.2011
Wyścig przełajowy – o Puchar Burmistrza Giżycka i o Puchar Starosty Giżycka
Giżycko – 30.10.2011

Trasa rozegranego wyścigu w Ełku będzie trasą Mistrzostw Polski które odbędą się w styczniu.
Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników.
Wyścig młodzików w obydwa dni wygrał Tomasz Rzeszutek.Zosia w gronie juniorek młodszych zajęła odpowiednio 5 oraz 4 miejsce.W kategorii junior młodszy znakomity popis zespołowej jazdy dali Kamil Małecki oraz Łukasz Mański zajmując dwa pierwsze miejsca na podium.Na szczególne uznanie zasługuje przytomna jazda Łukasza który znakomicie spowalniał czołówkę w momencie defektu swojego kolegi Kamila.W nielicznej stawce juniorów bez większych problemów wygrał Mirosław Płotka przed Piotrkiem Rzeszutkiem.

Wyniki
Baszta Bytów data 16.10.2011, o 17:59 (UTC)
 Wyniki Ogólnopolskiego Wyścigu Przełajowego o Puchar Burmistrza Bytowa.

Wyniki

Ogólnopolski Wyścig Przełajowy o Puchar Burmistrza Bytowa
Baszta Bytów data 05.10.2011, o 18:06 (UTC)
 Zapraszamy wszystkich na zawody w kolarstwie przełajowym które odbędą się 16.10.2011 r. w Bytowie na obiektach MOSiR. Start godz. 11.00

Regulamin

Skandia Maraton Kwidzyn
Baszta Bytów data 03.10.2011, o 18:27 (UTC)

Ponad 300 uczestników uczestniczyła w rywalizacji na dystansie Mini, podczas finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie. Najlepszy okazał się młody adept kolarstwa z klubu Baszta Bytów - Kamil Małecki.

42 kilometry mieli do pokonania zawodnicy z dystansu Mini. Na starcie stanęło ich ponad 300, a zwyciężył Kamil Małecki z Baszta Bytów. Klub ten jest kuźnią prawdziwych brylantów w polskim kolarstwie. Przypomnijmy, że właśnie tam swoją karierę rozpoczynał Czesław Lang, a także tacy zawodnicy jak Andrzej Kaiser i Marek Cichosz.

- Rywali zdołałem urwać w połowie dystansu. Troszkę ciężko jechało się samemu na płaskiej trasie, ale udało mi się wygrać. To był ostatni start MTB, teraz czekają mnie przełaje i styczniowe mistrzostwa Polski, a potem zaczynamy sezon 2012 i zabawę od nowa - powiedział Kamil Małecki.

Wszystkim kibicom radzimy zwrócić uwagę na tego zawodnika, gdyż jest to jeden z największych talentów i nadziei polskiego kolarstwa młodego pokolenia.