Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Kamil w CCC Polsat Polkowice!
Baszta Bytów - J.N data 11.12.2014, o 09:47 (UTC)

Powiększa się grupa młodzieżowców w ramach szerokiej ekipy kolarzy CCC Polsat Polkowice. Jak poinformowało kierownictwo Professional Cycling Team CCC, zostały podpisane dwa kolejne kontrakty z kolarzami młodego pokolenia: Patrykiem Stoszem i Kamilem Małeckim.

Kamil Małecki to drugi z młodych zawodników z którym ekipa CCC podpisała kontrakt. Należy do grona najwybitniejszych zawodników młodego pokolenia i choć ma dopiero 18 lat to na swoim koncie ma już wiele sukcesów kolarskich.

Pochodzi z Bytowa i jest wychowankiem Baszty Bytów, klubu, w którym karierę zaczynał Czesław Lang. Karierę kolarską rozpoczął w wieku 9 lat od wygrania wyścigu kolarskiego rozgrywanego w rodzinnym Bytowie. Po tym zwycięstwie rodzice zapisali go do klubu MLKS Baszta Bytów, gdzie pod okiem trenera Tomasza Natkańca rozwijał swoje kolarskie umiejętności. Rozpoczynał od startów w wyścigach MTB ale największe dotychczasowe swoje sukcesy odnotował w wyścigach przełajowych.

Pierwsze przełajowe sukcesy odnotował w 2009 roku startując w kategorii junior młodszy, gdzie wygrał międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, wyścig przełajowy w Zwierzyniu a w Pucharze Polski w Strzelcach Krajeńskich zajął 2.miejsce. Kolejne sezony przynoszą dalsze sukcesy. Podczas mistrzostw Polski w Gościęcinie, Kamil Małecki zdobywa srebrny medal a rok później, w 2012 roku, na mistrzostwach Polski w Ełku zdobywa złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii junior młodszy. Wygrywa wielokrotnie wyścigi przełajowe z cyklu Pucharu Polski w Ełku, Zielonej Górze, Zwierzyniu i Strzelcach Krajeńskich.

Nie brakuje również sukcesów w startach na szosie. Po przejściu do kategorii junior, na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce w 2014 r., sięga po swój dotychczasowy największy sukces, zostając vice-mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Na górskich mistrzostwach Polski w Żerkowie zajmuje wysokie 4.miejsce.

W sezonie 2014 startując na przełajowych mistrzostwach Polski w Bieganowie zajął 5.miejsce. Został zakwalifikowany do udziału w przełajowych mistrzostwach świat w Hoogerheide (Holandia) gdzie wywalczył 22.miejsce.

Kamilowi dziękujemy za wszystko co zrobił dla Baszty Bytów i życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych w nowej drużynie.

XXI Przełajowy Wyścig Kolarski "Bryksy Cross" w Gościęcinie.
Baszta Bytów-J.N data 01.12.2014, o 10:21 (UTC)

Wyścig w Gościęcinie za nami. Jak zawsze wspaniała organizacja, świetnie przygotowana trasa i co za tym idzie duża frekwencja zawodników nie tylko z Polski.
Była to również kolejna seria Pucharu Polski.
Jako pierwszy na trasę wyruszył młodzik Aleksander Suszko. Zajął on 6 miejsce. Jako drudzy na trasę wyruszyli juniorzy młodsi, a zaraz za nimi kobiety open. Najlepiej z naszych zawodników pojechał Janek Suszko zajmując 15 miejsce, a Radek Rocławski 20 miejsce.
Jedyna nasza dziewczyna Zofia Rzeszutek zajęła 6 miejsce open jednocześnie wygrywając w juniorkach.
Następnie na starcie stanęło 3 naszych juniorów, oraz nasz trener Tomasz Natkaniec. Nie był to udany start dla juniorów. Tomasz Rzeszutek zajął 8 miejsce, Michał Rocławski 13 miejsce, Krystian Kulas 22 miejsce.
Trener w mastersach zajął 12 miejsce.

Link do wyników
Album zdjęć z wyścigów przełajowych w Rudzie Śląskiej i Góścięcinie.

Wyścig w kol. przełajowym - Ruda Śląska.
Baszta Bytów-J.N data 01.12.2014, o 10:16 (UTC)
 Dnia 29.11.2014 roku nasi zawodnicy startowali w wyścigu przełajowym w Rudzie Śląskiej. Wyścig ten przebił wszystkie dotychczasowe starty. Po przyjeździe na miejsce organizatorzy zaczęli szukać miejsca do powieszenia tasiemek między stosami butelek a kamieniami. Rowery też mieliśmy nie odpowiednie, bo przydałyby się MTB. No ale cóż byliśmy już tak daleko od Bytowa, że szkoda było nie wystartować. Nie wiemy jak organizatorom nie było wstyd zbierać startowego. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o wyścigach przełajowych to niech się za to nie zabiera. A oto wyniki naszych zawodników w tym nieszczęsnym wyścigu.