STARTY PRZEŁAJOWE 2009
 

II SERIA PUCHARU POLSKI
Zielona Góra 11.11.2009 r.

Juniorki młodsze - 1. Łucja Pietrzak – Koźminianka Koźminek, 
4. Natalia Młyńska - Baszta Bytów.

Kobiety open - 1. Kinga Mudyn - Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy - 1. Patryk Rajkowski - Jedynka Limaro Kórnik, 3. Kamil Małecki, 4. Łukasz Mański - obaj Baszta.

Juniorzy młodsi - 1. Piotr Konwa - Trasa Zielona Góra, 4. Mirosław Płotka - Baszta.

Juniorzy - 1. Bartosz Pilis - Błękitni Koziegłowy, 4. Sebastian Młyński, 9. Damian Dąbrowski, 13. Dawid Małecki - wszyscy Baszta.

Elita -  1. Marek Konwa - Trasa, 2. Kacper Szczepaniak - POM Strzelce Krajeńskie, 3. Marek Cichosz - Legia Felt 1928, 4. Andrzej Kaiser - DHL-Author.

WYŚCIG CHALLENGE PZKOL
Zwierzyn 14.11.2009 r.

Młodziczki - 1. A. Tomczyńska - Koźminianka, 3. Zofia Rzeszutek - Baszta.

Juniorki młodsze - 1. Ł. Pietrzak, 3. N. Młyńska.

Kobiety open - 1. Dorota Warczyk - Start Tomaszów Maz., 2. K. Mudyn.

Młodzicy - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański, 4. Tomasz Rzeszutek - Baszta.

Juniorzy młodsi - 1. Wojciech Szyniec - POM, 3. Mirosław Płotka, 19. Piotr Rzeszutek - Baszta.

Juniorzy - 1. B. Pilis, 7. D. Małecki, 8. D. Dąbrowski, 10. S. Młyński, 12. Dawid Majkowski, 18. Artur Mański, 20. Paweł Szyca - wszyscy Baszta.

Elita - 1. K. Szczepaniak, 2. M. Konwa, 3. M. Cichosz.

III SERIA PUCHARU POLSKI
Strzelce Krajeńskie 15.11.2009 r.

Młodziczki - 1. A. Tomczyńska, 2. Z. Rzeszutek.

Juniorki młodsze - 1. Ł. Pietrzak, 3. N. Młyńska.

Kobiety open - 1. D. Warczyk., 2. K. Mudyn.

Młodzicy - 1. Ł. Mański, 2. K. Małecki, 4. T. Rzeszutek.

Juniorzy młodsi - 1. M. Płotka, 15. P. Rzeszutek.

Juniorzy - 1. B. Pilis, 7. D. Małecki, 8. S. Młyński, 13. D. Dąbrowski, 15. D. Majkowski, 17. P. Szyca; A. Mański - nie ukończył wyścigu.

Elita - 1. K. Szczepaniak, 2. M. Konwa, 3. M. Cichosz.
 

KOLARSTWO PRZEŁAJOWY PUCHAR POLSKI I CHALLANGE PZKOL

 

WYNIKI

PUCHAR POLSKI – IV SERIA

Koziegłowy 21.11.2009 r.

Juniorki młodsze – 1. Łucja Pietrzak – Koźminianka Koźminek, 6. Natalia Młyńska – Baszta Bytów.

Kobiety open – 1. Marzena Wasiuk – PRIM Ełk, 2. Dorota Warczyk – Start Tomaszów Maz., 3. Kinga Mudyn – Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy – 1. Łukasz Mański, 2. Kamil Małecki -obaj Baszta.

Juniorzy młodsi – 1. Rafał Stanisławski – Koźminianka, 5. Mirosław Płotka – Baszta.

Juniorzy – 1. Łukasz Nowacki – Błękitni Koziegłowy, 10. Damian Dąbrowski, 11. Dawid Małecki, 19. Dawid Majkowski – wszyscy Baszta.

CHALLANGE PZKOL

Szczekociny 22.11.2009 r.

Juniorki młodsze – 1.  ł. Pietrzak, 9. N. Młyńska.

Kobiety open1. M. Wasiuk, 2. D. Warczyk, 3. K. Mudyn.

Młodzicy – 1. Ł. Mański, 3. K. Małecki.

Juniorzy młodsi1. M. Płotka.

Juniorzy – 1. Bartosz Pilis – Błękitni, 8. D. Dąbrowski, 15. D. Majkowski, 17. D. Małecki.

KLASYFIKACJA GENERALNA

PUCHARU POLSKI

Juniorki młodsze – 1. Ł. Pietrzak – 48 pkt., 2. Alicja Ratajczak – Jedynka Kórnik – 30 pkt., 3. N. Młyńska – 20 pkt.

Kobiety open – 1. D. Warczyk – 32 pkt., 2. K. Mudyn – 24 pkt., 3. M. Wasiuk – 20 pkt.

Młodzicy – 1. Ł. Mański – 31 pkt., 2. K. Małecki – 28 pkt., 10. Tomasz Rzeszutek – Baszta – 7 pkt.

Juniorzy młodsi – 1. R. Stanisławski – 42 pkt., 2. Piotr Konwa – Trasa Zielona Góra – 34 pkt., 3. M. Płotka – 25 pkt.

Juniorzy – 1.  B. Pilis – 46 pkt., 8. Sebastian Młyński – 10 pkt., 14. D. Małecki – 4 pkt., 16. D. Dąbrowski – 3 pkt.

Elita – 1. Marek Konwa – Trasa – 42 pkt., 2. Kacper Szczepaniak – POM Strzelce Krajeńskie – 34 pkt., 3. Marek Cichosz _ Legia Felt 1928 Warszawa – 26 pkt., 6. Andrzej Kaiser – DHL-Author – 14 pkt. 

 KOLARSTWO PRZEŁAJOWY PUCHAR POLSKI I CHALLENGE PZKOL

Mocni młodzicy

Łukasz Mański i Kamil Małecki po podwójnych zwycięstwach w Hucisku i Gościęcinie wzmocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i Challengeu PZKol. Na podium dwukrotnie stawali także seniorka Kinga Mudyn i junior młodszy Mirosław Płotka.

Wyjazd na Śląsk 11-osobowej ekipy Baszty Bytów doszedł do skutku dzięki dodatkowemu wsparciu bytowskiego starostwa. Pomoc była potrzebna, bo były to najdalsze w sezonie starty bytowskich przełajowców, którzy pracowicie szlifują formę na styczniowe mistrzostwa Polski w Szczekocinach. Mimo 3-dniowych trudów opłacało się. - Wyjazd aż pod czeską granicę do Gościęcina dał nam, oprócz doświadczenia i pucharowych punktów, także wiedzę jak przygotować się do zaplanowanych tam w 2011 r. mistrzostw Polski. Wiemy już teraz jakie na tę trasę dobrać ogumienie i przełożenia – ocenił trener Tomasz Natkaniec.

Swój dorobek punktowy, który decyduje o rozstawieniu na starcie mistrzostw kraju (punktuje dziesięciu najlepszych w każdej kategorii wiekowej), powiększyli prawie wszyscy podopieczni T. Natkańca. Najlepiej szło młodzikom. Zarówno w sobotę 5.12. w Hucisku (woj. śląskie) i dzień później w Gościęcinie (woj. opolskie) zaraz po starcie Łukasz Mański i Kamil Małecki spokojnie odjechali stawce rywali i pewnie odnieśli podwójne zwycięstwa. Za ich plecami dzielnie poczynał sobie najmłodszy w peletonie Tomasz Rzeszutek (rocznikowo jeszcze żak), który najpierw był piąty, a w niedzielę siódmy. Podobnie w Hucisku w wyścigu juniorów młodszych poczynał sobie Mirosław Płotka. Trudniej było w Gościęcinie, gdzie organizatorzy zaskoczyli przełajową brać wytyczając trasę po trawiastych tarasach przykościelnego sadu. - To była typowa trasa na wyścig MTB. W przełajowych rowerach zabrakło przełożeń i trzeba był wprost przepychać się na siłę w trawiasto-błotnej mazi, w dodatku na gładkich oponach, a na to nie byliśmy przygotowani – wyjaśnia bytowski szkoleniowiec. 15-latek z Krosnowa uległ w tych warunkach Piotrowi Konwie z Trasy Zielona Góra i Wojciechowi Szyńcowi z POM Strzelce Krajeńskie, a Piotr Rzeszutek przyjechał jako 10 wśród Polaków (startowali także kolarze z Czech).

Spośród 4 bytowskich juniorów najlepiej spisał się Damian Dąbrowski, który w pierwszym starcie otarł się o podium. Tuż za nim przyjechał Dawid Małecki, a pierwsze challengowe punkty zdobył ósmy na mecie Dawid Majkowski. W niedzielę stawkę juniorów przyprowadził Czech Petr Hampl, a najszybszy bytowiak, D. Dąbrowski zajął w międzynarodowym towarzystwie 9 lokatę (6 w klasyfikacji Pucharu Polski).

Na „swoich” miejscach oba wyścigi ukończyły bytowianki. Kindze Mudyn jeszcze nie udało się pokonać medalistek mistrzostw Polski, Marzeny Wasiuk z PRIM Ełk i Doroty Warczyk ze Startu Tomaszów, ale ich przewaga jest coraz mniejsza. Zofia Rzeszutek startująca wspólnie z juniorkami młodszymi dwukrotnie była czwarta w gronie polskich młodziczek.

KOLARSTWO PRZEŁAJOWE PUCHAR POLSKI I CHALLENGE PZKOL

WYNIKI

CHALLENGE PZKOL

Górzyca 12.12.2009 r.

Juniorki młodsze - 1. Alicja Ratajczak - Jedynka Limaro Kórnik, 4. Natalia Młyńska, 7. Zofia Rzeszutek (1 miejsce wśród młodziczek) - obie Baszta Bytów.

Kobiety open - 1. Marzena Wasiuk - PRIM Ełk, 2. Dorota Warczyk - Start Tomaszów Maz., 3. Kinga Mudyn - Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy - 1. Łukasz Mański, 3. Kamil Małecki, 6. Tomasz Rzeszutek - wszyscy Baszta.

Juniorzy młodsi - 1. Piotr Konwa - Trasa Zielona Góra, 5. Mirosław Płotka, 8. Piotr Rzeszutek - obaj Baszta.

Juniorzy - 1. Bartosz Pilis - Błękitni Koziegłowy, 12. Dawid Majkowski, 13. Paweł Szyca, 18. Damian Dąbrowski, 21. Artur Mański - wszyscy Baszta.

Elita - 1. Andrzej Kaiser - DHL-Author.

PUCHAR POLSKI VII SERIA

Górzyca 13.12.2009 r.

Juniorki młodsze - 1. A. Ratajczak, 5. N. Młyńska, 11. Z. Rzeszutek (1 lokata w gronie młodziczek).

Kobiety open - 1. M. Wasiuk, 2. D. Warczyk, 3. K. Mudyn.

Młodzicy - 1. Ł. Mański, 2. K. Małecki, 6. T. Rzeszutek.

Juniorzy młodsi - 1. Wojciech Szyniec - POM Strzelce Krajeńskie, 5. M. Płotka, 11. P. Rzeszutek.

Juniorzy - 1. B. Pilis, 17. D. Majkowski, 19. P. Szyca, 20. A. Mański, 23. D. Dąbrowski.

Elita – 1. A. Kaiser.

KOLARSTWO PRZEŁAJOWE PUCHAR POLSKI

WYNIKI

PUCHAR POLSKI IX SERIA

Giżycko 28.12.2009 r.

Młodziczki - 1. Marlena Wawrzyniak – Koźminianka Koźminek, 2. Zofia Rzeszutek - Baszta Bytów.

Juniorki młodsze - 1. Łucja Pietrzak - Koźminianka, 5. Natalia Młyńska - Baszta.

Kobiety open - 1. Dorota Warczyk - Start Tomaszów Maz., 2. Marzena Wasiuk - PRIM Ełk, 3. Kinga Mudyn - Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy - 1. Łukasz Mański, 2. Kamil Małecki, 5. Tomasz Rzeszutek.

Juniorzy młodsi - 1. Mirosław Płotka, 5. Piotr Rzeszutek - wszyscy Baszta.

Juniorzy - 1. Łukasz Nowacki - Błękitni Koziegłowy, 2. Karol Michalski - WKK Warszawa, 3. Dawid Małecki, 8. Paweł Szyca, 11. Damian Dąbrowski - wszyscy Baszta.

Elita - 1. Andrzej Kaiser - DHL-Author.
 

KOLARSTWO PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA POLSKI

 

 

WYNIKI

Młodziczki – 1. Monika Rapacz - Raba Wyżne Podsarnie, 9. Zofia Rzeszutek - Baszta Bytów.

Juniorki młodsze - 1. Alicja Pyrgies - Raba Wyżna, 7. Natalia Młyńska - Baszta.

Elita (kobiety) - 1. Marzena Wasiuk - PRIM Ełk, 2. Dorota Warczyk - Start Tomaszów Maz., 3. Kinga Mudyn - Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański, 8. Tomasz Rzeszutek - wszyscy Baszta.

Juniorzy młodsi - 1. Wojciech Szyniec - POM Strzelce Krajeńskie, 2. Marcin Owczarek - Victoria Jarocin, 3. Mirosław Płotka, 7. Piotr Rzeszutek - obaj Baszta.

Juniorzy - 1. Janusz Lessnau - POM, 2. Bartosz Pilis - Błękitni Koziegłowy, 3. Daniel Horyza - Jedynka Limaro Kórnik, 14. Damian Dąbrowski, 17. Paweł Szyca, 18. Artur Mański, 21. Sebastian Młyński, 24. Paweł Majkowski; Dawid Małecki - wszyscy Baszta - nie ukończył wyścigu.

Elita - 1. Mariusz Gil - Baboco Revor Cycling Team, 2. Paweł Szczepaniak – POM , 3. Marek Cichosz - Legia Felt 1928 Warszawa. 

 

MISTRZOSTWA ZRZESZENIA LZS W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

KÓRNIK   16.01.2010 r.

4 medale mistrzostw Polski LZS, w tym złoty Łukasza Mańskiego wśród młodzików,  przywieźli z Kórnika kolarze Baszty. W klasyfikacji klubowej bytowiakom zabrakło zaledwie 1 pkt. do podium.

 

Młodziczki – 1. Marlena Wawrzyniak – Koźminianka Koźminek, 2. Zofia Rzeszutek – Baszta Bytów.

Juniorki młodsze – 1. Łucja Pietrzak – Koźminianka, 5. Natalia Młyńska – Baszta.

Kobiety open (seniorki poza konkursem) – 1. Dorota Warczyk Start Tomaszów Maz., 2. Marta Turoboś -LUKS Sławno, 3. Kinga Mudyn – Kartel-Baszta Bytów.

Młodzicy – 1. Łukasz Mański – Baszta, 2. Patryk Rajowski – Jedynka Limaro Kórnik, 3. Kamil Małecki, 9. Tomasz Rzeszutek – obaj Baszta.

Juniorzy młodsi – 1. Rafał Stanisławski – Koźminianka, 2. Mirosław Płotka – Baszta, 3. Artur Bycka – Bizon Bieganów, 4. Piotr Rzeszutek – Baszta.

Juniorzy – 1. Adam Piasecki – Jedynka, 9. Sebastian Młynski, 10. Artur Mański, 16. Dawid Małecki, 17. Dawid Majkowski, 21. Damian Dąbrowski; Paweł Szyca – wszyscy Baszta – nie ukończył wyścigu.

Klasyfikacja klubowa – 1. Jedynka Limaro Kórnik – 65 pkt., 2. Błękitni Koziegłowy – 29 pkt., 3. PRIM Ełk – 29 pkt., 4. Baszta Bytów – 28 pkt.

Klasyfikacja wojewódzka – 1. Wielkopolskie – 94 pkt., 2. Lubuskie – 40 pkt., 3. Łódzkie – 38 pkt., 6. Pomorskie (tylko Baszta) -28 pkt.

FINAŁ PUCHARU POLSKI W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

KÓRNIK 17.01.2010 r.

 

Kinga Mudyn, Łukasz Mański, Kamil Małecki i Mirosław Płotka wywalczyli medalowe miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski obejmującego 12 wyścigów.

 

Wyniki wyścigu finałowego

Juniorka młodsza – 1. Ł. Pietrzak, 11. Z. Rzeszutek (3 miejsce w gronie młodziczek).

Kobiety open – 1. D. Warczyk, 2. Marta Zalewska – PRIM Ełk, 3. K. Mudyn.

Młodzicy – 1. Ł. Mański, 2. P. Rajkowski, 3. K. Małecki.

Juniorzy młodsi – 1. R. Stanisławski, 2. Marcin Owczarek – Victoria Jarocin, 3. M. Płotka, 5. P. Rzeszutek.

Juniorzy – 1. Bartosz Pilis – Błękitni Koziegłowy, 8. A. Mański, 13. S. Młyński.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PUCHARU POLSKI

Juniorki młodsze (30)* – 1. Ł. Pietrzak – 116 pkt., 8. N. Młyńska – 32 pkt.

Kobiety open (25) – 1. D. Warczyk – 104 pkt., 2. Marzena Wasiuk – PRIM – 94 pkt., 3. K. Mudyn – 62 pkt.

Młodzicy (36) – 1. Dariusz Wiśniewski – Olimpijczyk Szczekociny – 89 pkt., 2. Ł. Mański – 79 pkt., 3. K. Małecki – 66 pkt., 9. T. Rzeszutek – 22 pkt.

Juniorzy młodsi (34) – 1. R. Stanisławski – 90 pkt., 2. Piotr Konwa – Trasa Zielona Góra – 75 pkt., 3. M. Płotka – 59 pkt., 13. P. Rzeszutek – 13 pkt.

Juniorzy (30) – 1. B. Pilis – 95 pkt., 17. D. Małecki – 12 pkt., 18. S. Młyński – 10 pkt., 21. D. Dąbrowski – 8 pkt., 24. A. Mański – 3 pkt., 25. P. Szyca – 3 pkt.

* - w nawiasach liczba sklasyfikowanych zawodników

 

MISTRZOSTWA OKRĘGU W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

KARTUZY 13-03-2010 r.

Kobiety open I (żaczki i młodziczki) – 1. Zofia Rzeszutek – Baszta Bytów, 2. Natalia Nowotarska, 3. Weronika Lorkowska – obie Cartusia Kartuzy.

Kobiety open II (juniorki młodsze i juniorki) – 1. Natalia Młyńska – Baszta, 2. Anna Krajka – Flota Gdynia, 3. Emilia Kuptz – Cartusia.

Żacy – 1. Tomasz Rzeszutek – Baszta, 2. Maksymilian Pawelczyk, 3. Szymon Okrój – obaj Cartusia.

Młodzicy – 1. Łukasz Mański, 2. Kamil Małecki – obaj Baszta, 3. Szymon Sajnok – Cartusia.

Juniorzy młodsi – 1. Dawid Miotk – Flota, 2. Mirosław Płotka, 3. Piotr Rzeszutek – obaj Baszta.

Juniorzy – 1. Michał Czerkies – Flota, 2. Artur Mański, 3. Sebastian Młyński, 4. Paweł Szyca, 6. Dawid Majkowski, 7. Damian Dąbrowski, 8. Artur Petka – wszyscy Baszta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
  Dzisiaj stronę odwiedziło już 18 odwiedzający (67 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=