NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Weekend z kol. przełajowym!
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:25 (UTC)

Weekend wyścigowy już za nami, w sobotę ścigaliśmy się w Pucharze Polski w Rzeniszowie. Był to dla nas pierwszy wyścig przełajowy w rozpoczynającym się sezonie. Nie był to dla nas najlepszy dzień. Najlepiej pojechał Radek Rocławski, plasując się na 6 pozycji wśród juniorów młodszych. Mateusz Reclaw był 14 w tej samej kategorii. Janek Suszko uplasował się na 21 w elicie i 9 w juniorach.Niestety Tomasz i Zosia Rzeszutek z powodu choroby nie ukończyli swoich wyścigów. Dziś za to poszło nam o wiele lepie, ścigaliśmy się w Masłońskim. Radek zdobył bardzo dobre 3 miejsce a Mateusz był 8 w juniorach mł. Zosia Rzeszutek uplasowała się na 4 miejscu w elicie kobiet. Tomek po całonocnej kuracji wygrał wyścig juniorów tym samym plasując się na 6 pozycji w elicie, zaś Janek był 7 w juniorach.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików.
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:17 (UTC)

11.10.2015 r. odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ostrzycach.
Jako pierwsi na start ruszyli młodzicy gdzie z dużą przewagą wygrał Aleksander Suszko. Igor Szemela wjechał na metę na 3 pozycji a tuż za nim wjechał Robert Wejman. Po chwili przyjechał na metę Bartosz Kuflewski zajmujac 10 pozycje. Dla Tymoteusza Kopki był to pierwszy poważny wyścig i wystartował aby zebrać cenne doświadczenie. Kolejne ruszyły Młodziczki gdzie wygrała nasza zawodniczka Martyna Krefta. Razem z Młodziczkami wystartowały Żaczki gdzie Karolina Karpińska zajęła 4 lokatę. W ostatnim wyścigu dla najmłodszych Jacek Glazik po zaciętej walce zakończył wyścig na 3 miejscu.

Pomorska Liga MTB
Baszta Bytów - J.N data 06.10.2015, o 18:02 (UTC)

4.10.2015 r. młodzi zawodnicy Baszty zajeli wysokie lokaty w Pomorskiej Lidze MTB Niedzwiednik w Gdańsku Jacek Glazik III miejsce, KAROLINA Karpińska I miejsce i Martyna Krefta I miejsce.

Puchar Polski w kol. przełajowym w Bytowie.
Baszta Bytów - J.N data 06.10.2015, o 16:23 (UTC)

W dniach 21-22 listopada w Bytowie odbędą się wyścigi przełajowe. W tym roku wyścig o randze Pucharu Polski będzie III memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł do anielskiego peletonu. Marek w maju 2012 r. zmarł przechodząc rozległy zawał serca.Jego przyjaciele pamiętając o tak niezwykle koleżeńskim i niepowtarzalnym kolarzu postanowili po raz kolejny zorganizować wyścigi przełajowe, którymi chcą uczcić jego pamięć.

Same zawody w Bytowie w tym roku będą dwudniowe. W sobotę 21 listopada kolarze będą rywalizować na trasie umiejscowionej nad jeziorem Jeleń koło Bytowa. - Ten wyścig będzie rangi ogólnopolskiego, a start do tej rywalizacji nastąpi o godzinie 10.30 Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od żaka , a skończywszy na masterach. Niedzielne zawody będą rangi Pucharu Polski i zarazem III Memoriałem Marka Cichosza.
Rozpoczną się o godzinie 10.30 na tej samej trasie. Zawodnicy podobnie jak pierwszego dnia będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe. Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją sportową, ale także i zawodami, którymi chcemy uczcić pamięć jednego z najlepszych polskich kolarzy przełajowych. Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć.

Zapraszamy również tych, którzy mogli by i chcieli wesprzeć nas w tym przedsięwzięciu.

Regulamin okręgu pomorskiego w kol. przełajowym - sobota
Regulamin Pucharu Polski i III Memoriału Marka Cichosza w kol. przełajowym - niedziela

Skandia Lang Team w Kwidzynie.
Baszta Bytów - J.N data 05.10.2015, o 17:57 (UTC)

Dnia 3.10.2015 /sobota/ odbyła się ostatnia edycja Skandia Maraton Lang Team w Kwidzyniu. Oto nasze wyniki:

MTB Lębork
Baszta Bytów - J.N data 13.09.2015, o 16:11 (UTC)
 W niedzielę liczna ekipa Baszty Bytów udała się na VII edycję MTB Tour Pazur Lęborskiego Lwa. Na ciężkich trasach typowych jak na XC zaprezentowali się znakomicie.

Na dystansie mini pewnie wygrał Aleksander Suszko, drugie miejsce zajął Bartek Kuflewski, a trzecie Tymoteusz Kopka. Karolina Karpińska wygrała w swojej kategorii, a Jacek Glazik w swojej kategorii zajął 4 miejsce.

Kolejnym startem był dystans hobby liczący 9 km.