NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
KOLARSTWO PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA POLSKI W EŁKU
Baszta Bytów data 12.01.2012, o 18:48 (UTC)
 Kolarze Baszty Bytów spisali się na miarę oczekiwać podczas mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym ,które odbyły się dn.7-8.01 2012 r. w Ełku. Tytuł mistrza kraju w kategorii junior młodszy wywalczył Kamil Małecki w tej samej kategorii wice mistrzem został Łukasz Mański. Najlepszym młodzikiem w Polsce okazał się Tomasz Rzeszutek. Juniorzy Baszty także wywalczyli wysokie lokaty piąty na linię mety przyjechał Piotr Rzeszutek ,zaraz za nim na szóstej pozycji zameldował się Mirosław Płotka. Szczęścia w wyścigu juniorek młodszych nie miała jedynaczka Baszty Zofia Rzeszutek, która została potrącona przy wjeżdzie na zasadniczą rundę i upadając na asfalt straciła kontakt z czołówką Z pokaleczonymi nogami ukończyła rywalizację na 12 miejscu.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.
Oto pełne wyniki;

NARAMIENNIK PREZESA PZKOL
Młodzicy - 1. Tomasz Rzeszutek, 2. Dawid Łączkiewicz - Koźminianka Koźminek, 3. Przemysław Kuświk - Victoria Jarocin.
MISTRZOSTWA POLSKI
Juniorki młodsze - 1. Natalia Nowotarska - Cartusia Kartuzy, 2. Monika Graczewska - UKS Prostki , 3. Natalia Radzicka - Jedynka Limaro Kórnik, 12. Zofia Rzeszutek - Baszta Bytów.
Juniorzy młodsi - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański - obaj Baszta Bytów, 3. Damian Sławek - POM Strzelce Krajeńskie.
Juniorzy - 1. Michał Paluta - POM, 2. Piotr Konwa - Trasa Zielona Góra, 3. Mateusz Grabis - Merida Gliwice, 4. Patryk Stosz - Stubrawa Kluczbork, 5. Piotr Rzeszutek, 6. Mirosław Płotka - obaj Baszta Bytów.
Elita - 1. Mariusz Gil - POM, 2. Marek Cichosz - Legia Felt Warszawa, 3. Sławomir Pituch, 4. Andrzej Kaiser - obaj Corratec Team Poznań.

Debiut Mirosława Płotki w Pucharze Świata
Baszta Bytów data 29.11.2011, o 17:52 (UTC)
 Po raz pierwszy w swojej karierze Mirek wystartował w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym, który odbył się w Koksijde Belgia.
Oto wyniki:

Juniorzy - 1. Mathieu van der Poel - Holandia, 34. Michał Paluta, 46. Piotr Konwa, 58. Mateusz Grabis, 62. Mirosław Płotka - wszyscy Polska.
Młodzieżowcy - 1. Gert-Jan Bosman - Holandia, 12. Marek Konwa, 57. Patryk Kostecki, 62. Bartosz Pilis, 67. Wojciech Malec, 69. Sebastian Młyński - wszyscy Polska.
Elita - 1. Sven Nys - Belgia, 12. Mariusz Gil, 45. Marek Cichosz - obaj Polska.
SUPERPRESTIGE
GIETEN - 27.11.2011 r.
Juniorzy - 1. M. van der Poel, 8. M. Paluta, 30. M. Płotka.
Młodzieżowcy - 1. Lars van der Haar - Holandia, 12. M. Konwa, 33. S. Młyński.
Elita - 1. S. Nys, 19. M. Gil; M. Cichosz - nie ukończył..

Bieganów 26/27.11.2011 r.
Baszta Bytów data 29.11.2011, o 17:47 (UTC)
 Kolejne sukcesy zawodników Baszty w Pucharze Polski.

Juniorki młodsze - 1. Zofia Reszutek - Baszta Bytów, 2. Kinga Balińska - Huragan Żagań/Trasa Zielona Góra, 3. Izabela Puchała - POM Strzelce Krajeńskie.
Młodzicy - 1. Tomasz Rzeszutek - Baszta.
Juniorzy młodsi - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański, 3. Krystian Smorongiewicz - Huragan/Trasa.
Juniorzy - 1. Wojciech Szyniec - POM, 2. Mariusz Nawrocki - Trasa, 3. Bartosz Mikler - Victoria Jarocin, 4. Piotr Rzeszutek - Baszta.
Elita - 1. Andrzej Kaiser, 2. Sławomir Pituch - obaj Corratec Team Poznań, 3. Łukasz Milewski - Wygoda Białystok.

SUPER PUCHAR POLSKI
BIEGANÓW - 27.11.2011 r.
Juniorki młodsze - 1. Nicol Płosaj - Jedynka Limaro Kórnik, 2. Z. Rzeszutek, 3. K. Balińska.
Młodzicy - 1. T. Rzeszutek.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański, 3. Damian Sławek – POM.
Juniorzy - 1. Piotr Konwa - Trasa, 2. Tobiasz Lis - Ziemia Opolska, 3. B. Mikler, 5. P. Rzeszutek.
Elita - 1. A. Kaiser, 2. S. Pituch, 3. Ł. Milewski.

Puchar Polski 19-20.11.2011 Szczekociny - Koziegłowy
Baszta Bytów data 24.11.2011, o 16:52 (UTC)
 W tym tygodniu kolarze Baszty wyruszyli na południe kraju już w piątek na dwa ważne wyścigi Puchar Polski w Szczekocinach oraz Super Puchar Polski w Koziegłowach. W bardzo licznej stawce kolarze Baszty potwierdzili iż należą do ścisłej czołówki kraju. W pierwszym dniu wyścigu w kategorii młodzik Tomasz Rzeszutek pokonał swojego największego rywala Dawida Łączkiewicza przyjeżdżając na metę jako pierwszy z minimalną przewagą. Nasz najmłodszy zawodnik Robert Kernke, który uczy się kolarstwa zajął 24 miejsce. W kategorii juniorek młodszych upadek zaliczyła Zofia Rzeszutek co wyeliminowało ją z walki o podium. Ostatecznie linie mety minęła na 5 pozycji. W juniorach młodszych po raz kolejny wygrał Kamil Małecki. Łukasz Mański po defekcie roweru ukończył wyścig na 5 miejscu. W kategorii juniorów dobrze spisali się dwaj bytowiacy Mirosław Płotka po emocjonującym finiszu ukończył wyścig na 2 pozycji, a jego kolega klubowy Piotr Rzeszutek uplasował się na 7 pozycji.

Następnego dnia kolarze ścigali się w miejscowości Koziegłowy, oto wyniki:
Juniorki młodsze - 1..N. Bergerova, 2. Katarzyna Kozyra - Azalia Brzóza Królewska, 3. K. Balińska, 7. Z. Rzeszutek.
Młodzicy - 1. Dawid Łączkiewicz - Koźminianka Koźminek, 2. T. Rzeszutek, 21. R. Kernke.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański, 3. Krystian Smorongiewicz - Huragan/Trasa.
Juniorzy - 1. T. Lis, 2. P. Konwa, 3. Mateusz Grabis - Zagłębie Sosnowiec, 4. M. Płotka, 7. P. Rzeszutek.
Elita - 1. M. Konwa, 2. S. Pituch, 3. M. Cichosz, 4. A. Kaiser, 7. S. Młyński (2 miejsce wśród polskich orlików).

Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich
Baszta Bytów data 14.11.2011, o 19:54 (UTC)
 PUCHAR POLSKI - V SERIA
STRZELCE KRAJ. - 13.11.2011 r.
Żaczki - 3. M. Krefta.
Juniorki młodsze - 1. Natalia Nowotarska - Cartusia, 4. Z. Rzeszutek.
Żacy - 5. D. Dekoszczak.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański.
Juniorzy - 1. M. Paluta, 2, Tobiasz Lis - Ziemia Opolska, 3. P. Stosz, 4. Mateusz Grabis - Zagłębie Sosnowiec, 5. M. Płotka, 9. P. Rzeszutek.
Elita - 1. M. Konwa, 2. M. Cichosz, 3. A. Kaiser, 4. S. Młyński - Cartusia (3 miejsce wśród orlików).

Więcej zdjęć

Ogólnopolski wyścig przełajowy w Zwierzynie 12.11.2011r.
Baszta Bytów data 12.11.2011, o 18:16 (UTC)
Kolarze Baszty Bytów potwierdzili wysoką formę zwyciężając w trzech kategoriach wiekowych. Ponownie wśród juniorek młodszych najszybsza była Zofia Rzeszutek, Tomasz Rzeszutek pewnie pokonał Dawida Łączkieiwcza z Koźminianki, podwójne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi - Kamil Małecki był pierwszy, tuż za nim przyjechał Łukasz Mański, który mocnym pociągnięciem od startu rozerwał stawkę. W wyścigu juniorów wystartował tylko Mirosław Płotka, gdyż Piotr Rzeszutek odczuwał jeszcze skutki wczorajszego wypadku na trasie. Poziom reprezentowany przez juniorów był bardzo wysoki, czego dowodem była mocna jazda Michała Paluty, który jechał tuż za plecami trzeciego w elicie Andrzeja Kaisera. M.Płotka ukończył wyścig na szóstej pozycji.

WYNIKI :
Żaczki - 3. Martyna Krefta.
Żak - 4. Dawid Dekoszczak.
Młodzik - 1. Tomasz Rzeszutek, 12. Robert Kernke.
Juniorka młodsza - 1.Zofia Rzeszutek.
Junior młodszy - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański.
Junior - 1. Michał Paluta - POM Strzelce Krajeńskie, 6. Mirosław Płotka.
Elita - 1. Marek Konwa - Milk Trek, 2. Marek Cichosz, 3. Andrzej Kaiser, 7. Sebastian Młyński - Cartusia Kartuzy ( 5 miejsce wśród orlików ).