Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Bieganów 26/27.11.2011 r.
Baszta Bytów data 29.11.2011, o 17:47 (UTC)
 Kolejne sukcesy zawodników Baszty w Pucharze Polski.

Juniorki młodsze - 1. Zofia Reszutek - Baszta Bytów, 2. Kinga Balińska - Huragan Żagań/Trasa Zielona Góra, 3. Izabela Puchała - POM Strzelce Krajeńskie.
Młodzicy - 1. Tomasz Rzeszutek - Baszta.
Juniorzy młodsi - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański, 3. Krystian Smorongiewicz - Huragan/Trasa.
Juniorzy - 1. Wojciech Szyniec - POM, 2. Mariusz Nawrocki - Trasa, 3. Bartosz Mikler - Victoria Jarocin, 4. Piotr Rzeszutek - Baszta.
Elita - 1. Andrzej Kaiser, 2. Sławomir Pituch - obaj Corratec Team Poznań, 3. Łukasz Milewski - Wygoda Białystok.

SUPER PUCHAR POLSKI
BIEGANÓW - 27.11.2011 r.
Juniorki młodsze - 1. Nicol Płosaj - Jedynka Limaro Kórnik, 2. Z. Rzeszutek, 3. K. Balińska.
Młodzicy - 1. T. Rzeszutek.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański, 3. Damian Sławek – POM.
Juniorzy - 1. Piotr Konwa - Trasa, 2. Tobiasz Lis - Ziemia Opolska, 3. B. Mikler, 5. P. Rzeszutek.
Elita - 1. A. Kaiser, 2. S. Pituch, 3. Ł. Milewski.

Puchar Polski 19-20.11.2011 Szczekociny - Koziegłowy
Baszta Bytów data 24.11.2011, o 16:52 (UTC)
 W tym tygodniu kolarze Baszty wyruszyli na południe kraju już w piątek na dwa ważne wyścigi Puchar Polski w Szczekocinach oraz Super Puchar Polski w Koziegłowach. W bardzo licznej stawce kolarze Baszty potwierdzili iż należą do ścisłej czołówki kraju. W pierwszym dniu wyścigu w kategorii młodzik Tomasz Rzeszutek pokonał swojego największego rywala Dawida Łączkiewicza przyjeżdżając na metę jako pierwszy z minimalną przewagą. Nasz najmłodszy zawodnik Robert Kernke, który uczy się kolarstwa zajął 24 miejsce. W kategorii juniorek młodszych upadek zaliczyła Zofia Rzeszutek co wyeliminowało ją z walki o podium. Ostatecznie linie mety minęła na 5 pozycji. W juniorach młodszych po raz kolejny wygrał Kamil Małecki. Łukasz Mański po defekcie roweru ukończył wyścig na 5 miejscu. W kategorii juniorów dobrze spisali się dwaj bytowiacy Mirosław Płotka po emocjonującym finiszu ukończył wyścig na 2 pozycji, a jego kolega klubowy Piotr Rzeszutek uplasował się na 7 pozycji.

Następnego dnia kolarze ścigali się w miejscowości Koziegłowy, oto wyniki:
Juniorki młodsze - 1..N. Bergerova, 2. Katarzyna Kozyra - Azalia Brzóza Królewska, 3. K. Balińska, 7. Z. Rzeszutek.
Młodzicy - 1. Dawid Łączkiewicz - Koźminianka Koźminek, 2. T. Rzeszutek, 21. R. Kernke.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański, 3. Krystian Smorongiewicz - Huragan/Trasa.
Juniorzy - 1. T. Lis, 2. P. Konwa, 3. Mateusz Grabis - Zagłębie Sosnowiec, 4. M. Płotka, 7. P. Rzeszutek.
Elita - 1. M. Konwa, 2. S. Pituch, 3. M. Cichosz, 4. A. Kaiser, 7. S. Młyński (2 miejsce wśród polskich orlików).

Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich
Baszta Bytów data 14.11.2011, o 19:54 (UTC)
 PUCHAR POLSKI - V SERIA
STRZELCE KRAJ. - 13.11.2011 r.
Żaczki - 3. M. Krefta.
Juniorki młodsze - 1. Natalia Nowotarska - Cartusia, 4. Z. Rzeszutek.
Żacy - 5. D. Dekoszczak.
Juniorzy młodsi - 1. K. Małecki, 2. Ł. Mański.
Juniorzy - 1. M. Paluta, 2, Tobiasz Lis - Ziemia Opolska, 3. P. Stosz, 4. Mateusz Grabis - Zagłębie Sosnowiec, 5. M. Płotka, 9. P. Rzeszutek.
Elita - 1. M. Konwa, 2. M. Cichosz, 3. A. Kaiser, 4. S. Młyński - Cartusia (3 miejsce wśród orlików).

Więcej zdjęć

Ogólnopolski wyścig przełajowy w Zwierzynie 12.11.2011r.
Baszta Bytów data 12.11.2011, o 18:16 (UTC)
Kolarze Baszty Bytów potwierdzili wysoką formę zwyciężając w trzech kategoriach wiekowych. Ponownie wśród juniorek młodszych najszybsza była Zofia Rzeszutek, Tomasz Rzeszutek pewnie pokonał Dawida Łączkieiwcza z Koźminianki, podwójne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi - Kamil Małecki był pierwszy, tuż za nim przyjechał Łukasz Mański, który mocnym pociągnięciem od startu rozerwał stawkę. W wyścigu juniorów wystartował tylko Mirosław Płotka, gdyż Piotr Rzeszutek odczuwał jeszcze skutki wczorajszego wypadku na trasie. Poziom reprezentowany przez juniorów był bardzo wysoki, czego dowodem była mocna jazda Michała Paluty, który jechał tuż za plecami trzeciego w elicie Andrzeja Kaisera. M.Płotka ukończył wyścig na szóstej pozycji.

WYNIKI :
Żaczki - 3. Martyna Krefta.
Żak - 4. Dawid Dekoszczak.
Młodzik - 1. Tomasz Rzeszutek, 12. Robert Kernke.
Juniorka młodsza - 1.Zofia Rzeszutek.
Junior młodszy - 1. Kamil Małecki, 2. Łukasz Mański.
Junior - 1. Michał Paluta - POM Strzelce Krajeńskie, 6. Mirosław Płotka.
Elita - 1. Marek Konwa - Milk Trek, 2. Marek Cichosz, 3. Andrzej Kaiser, 7. Sebastian Młyński - Cartusia Kartuzy ( 5 miejsce wśród orlików ).

Puchar Polski w Zielonej Górze 11.11.2011r. IV seria.
Baszta Bytów ;] data 11.11.2011, o 19:43 (UTC)
 Na trudnej technicznie trasie w Zielonej Górze wytyczonej w lesie wokół amfiteatru dobrze radzili sobie podopieczni trenera Tomasza Natkańca. Bytowiacy odnieśli zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych. Wśród juniorek młodszych triumfowała Zofia Rzeszutek pewnie pokonując miejscową rywalkę Kingę Balińską. Jej młodszy brat Tomasz nie miał sobie równych wśród młodzików, popis samotnej jazdy na prowadzeniu dał Kamil Małecki w wyścigu juniorów młodszych, a jego kolega klubowy Łukasz Mański po emocjonującym finiszu pokonał Smorongiewcza zajmując trzecie miejsce. W wyścigu juniorów Mirosław Płotka i Piotr Rzeszutek jechali w ścisłej czołówce. Na przed ostatniej rundzie nieszczęśliwemu wypadkowi uległ Piotrek - złamał kierownicę, po czym uderzył w drzewo i nie ukończył wyścigu. Natomiast Mirek jadąc na czwartej pozycji "zaliczył" upadek i ostatecznie zameldował się na mecie na szóstej pozycji. Wygrał Michał Paluta jeżdżący od początku sezonu na zachodzie Europy.

WYNIKI:
Juniorka młodsza - 1. Zofia Rzeszutek.
Junior młodszy - 1. Kamil Małecki, 2. Damian Sławek - POM Strzelce Krajeńskie, 3. Łukasz Mański.
Junior - 1. Michał Paluta - POM, 2. Patryk Stosz - Stobrawa Kluczbork, 3. Wojciech Szyniec - POM, 6. Mirosław Płotka.
Elita - 1. Marek Konwa - Trek, 2. Marek Cichosz - Legia Felt Warszawa, 3. Andrzej Kaiser - Corratec Team Poznań.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym 28.10.2011 w Ełku
baszta bytów data 01.11.2011, o 10:53 (UTC)
 W ostatni weekend zawodnicy MLKS Baszty Bytów wystartowali w dwóch bardzo ważnych imprezach w kalendarzu przełajowym a tymi startrami były :

Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym – II seria
Ełk – 29.10.2011
Wyścig przełajowy – o Puchar Burmistrza Giżycka i o Puchar Starosty Giżycka
Giżycko – 30.10.2011

Trasa rozegranego wyścigu w Ełku będzie trasą Mistrzostw Polski które odbędą się w styczniu.
Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników.
Wyścig młodzików w obydwa dni wygrał Tomasz Rzeszutek.Zosia w gronie juniorek młodszych zajęła odpowiednio 5 oraz 4 miejsce.W kategorii junior młodszy znakomity popis zespołowej jazdy dali Kamil Małecki oraz Łukasz Mański zajmując dwa pierwsze miejsca na podium.Na szczególne uznanie zasługuje przytomna jazda Łukasza który znakomicie spowalniał czołówkę w momencie defektu swojego kolegi Kamila.W nielicznej stawce juniorów bez większych problemów wygrał Mirosław Płotka przed Piotrkiem Rzeszutkiem.