Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Marek Cichosz nie żyje.
Baszta Bytów data 13.05.2012, o 13:48 (UTC)
 Marek Cichosz nie żyje
W wieku 33 lat w niedzielę przed południem zmarł nagle kolarz Marek Cichosz. Ta niespodziewana informacja spadła na świat kolarski jak grom z jasnego nieba. Kolarz zaczynający swoją karierę w Baszcie Bytów, a obecnie ścigał się w barwach Legii Warszawa jeszcze w sobotę startował w ostatnim etapie trudnego Górskiego Wyścigu Małopolskiego. Wrócił z niego aby uczestniczyć w niedzielę w przyjęciu komunijnym u swojego przyjaciela Radosława Czapli (także byłego kolarza Baszty Bytów). W trakcie
ceremonii zasłabł. Przyjaciele zaczęli reanimację. Kolarz jednak zmarł w drodze do szpitala.
Marek Cichosz był kolarzem wszechstronnym. Jednak jego główną konkurencją były wyścigi przełajowe, w których sięgał po tytułu mistrza czy wicemistrza Polski w kategorii elity. Zajmował także czołowe lokaty w wyścigach pucharu świata i Mistrzostwach Świata przełajowców. Ścigał się także z powodzeniem w wyścigach szosowych ostatnio reprezentując barwy Legii Warszawa, czy też w wyścigach MTB. 9 czerwca skończył by 33 lata. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.
Zarząd, zawodnicy i sympatycy klubu Baszta Bytów składają serdeczne wyrazy współczucia pogrążonej w bólu Rodzinie.
Marek Cześć Twojej Pamięci.

Deszczowy start MTB Bike Tour Gdańsk
Baszta Bytów data 23.04.2012, o 18:59 (UTC)
 Padający od rana deszcz był zapowiedzią trudniejszych warunków na trasie pierwszego tegorocznego wyścigu MTB Bike Tour Gdańsk. Zawody, które odbyły się w sobotę, 21 kwietnia były jedną z dwóch zaplanowanych na ten rok imprez rowerowych, organizowanych przez MOSiR w Gdańsku. Na zawody wybraliśmy się liczną ekipą wraz z zawodnikami którzy od niedawna rozpoczęli treningi w klubie. Po rozpakowaniu się oraz zarejestrowaniu w biurze zawodów jako pierwsi na trasę wyruszyli młodzi zawodnicy kat (10-12 lat) . Najlepiej wypadł Kamil Zieliński który miną linię mety na siódmej pozycji . Dziewiąty był Bartosz Kuflewski a dziesiąty Dawid Dekoszczak . Na czternastym miejscu zawody ukończył najmłodszy zawodnik naszego klubu Michał Wojach. Wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Martyna Krefta .
W kategorii młodzik całe podium należało do zawodników naszego klubu . Wygrał Tomasz Rzeszutek, drugi był Krystian Kulas a trzeci Robert Kernke. W kategorii junior młodszy wygrał Kamil Małecki a na trzecim miejscu wyścig ukończył Łukasz Mański . Również w juniorach nie było mocnych na Piotra Rzeszutka oraz Mirka Płotkę którzy kolejno minęli metę z wielką przewagą . Dużą niespodzianką była wygrana Zofii Rzeszutek w kategorii juniorka młodsza.
Ostatni na trasę wyruszyli mastersi . W stawce 64 zawodników na dobrym ósmym miejscu zawody ukończył Daniel Diks a czternasty był Tomasz Natkaniec. Defekt roweru miał Marcin Karpiński co uniemożliwiło mu ukończenie zawodów.

Pierwszy wyścig MTB zawodników Baszty
Baszta Bytów data 31.03.2012, o 17:57 (UTC)
 Zawodnicy klubu wystartowali w pierwszym wyścigu MTB który odbył się 31.03 w Sobótce.Wyścigiem tym zakończyli tygodniowe zgrupowanie kadry Województwa Pomorskiego.W wyścigu juniorek młodszych trzecie miejsce zajęła Zofia Rzeszutek.
W kat. junior młodszy pierwsze zwycięstwo w sezonie mtb zanotował Kamil Małecki. W kat.junior Piotr Rzeszutek zajął dziewiąte miejsce a Mirosław Płotka miną metę jako jedenasty.

Spotkanie organizacyjne członków klubu 24.02.2012
Baszta Bytów data 20.02.2012, o 19:13 (UTC)
 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz członków klubu MLKS Baszta Bytów na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 24.02.2012 w restauracji Młyn w Bytowie o godz 18.00

1 % na Basztę Bytów

Baszta Bytów data 19.02.2012, o 16:22 (UTC)

Aby oddać 1 % na BASZTĘ BYTÓW w zeznaniu podatkowym należy wpisać KSR 0000240766 i dopisek: BASZTA BYTÓW

Prosimy również o poinformowanie o przekazaniu 1 % w celu uzyskania wpisania na listę darczyńców (tel. 509 522 985). Środki, które uzyskamy, przeznaczamy na szkolenie i zakup sprzętu dla młodych zawodników sekcji kolarskiej i lekkoatletycznej. W imieniu zawodników i trenerów z góry dziękujemy. Zarząd Klubu

V Bytowski Rodzinny Maraton Rowerowy
Baszta Bytów data 19.02.2012, o 15:49 (UTC)
 Znamy już datę V Bytowskiego Rodzinnego Maratonu Rowerowego 30.06.2012 r. Start - Plaża przy jeziorze Jeleń. Dalsze informacje wkrótce.