Baszta Bytów-J.N data 11.02.2014, o 13:27 (UTC)

Kalendarz startów Skandia Maraton Lang Team 2014 rok:

6. DĄBROWA GÓRNICZA - 27.09.2014

7. KWIDZYN - 04.10.2014

Kamil na mecie Mistrzostw Świata!
Baszta Bytów - J.N data 03.02.2014, o 14:18 (UTC)

Thijs Aerts został w holenderskim Hoogerheide mistrzem świata juniorów w kolarstwie przełajowym. Belg przyjechał na metę z 10-sekundowym zapasem nad swoim rodakiem Yannickiem Peetersem. Sprint o trzecie miejsce wygrał kolejny reprezentant Belgii – Jelle Schuermans.

Emocjonujący wyścig juniorów rozpoczął się od wielkiej kraksy – na prostej startowej na ziemię poleciał zawodnik z Francji, zatrzymując sporą część grupy i wykluczając z rywalizacji kilku innych kolarzy. Z tyłu został m.in. jeden z faworytów – Czech Adam Toupalik oraz dwaj reprezentanci Polski – Kamil Małecki i Remigiusz Gil. Kamil Małecki na mecie ,mimo upadku tuż po starcie zajął dobre 22 miejsce./strata do zwycięscy 3 min.35 sek/. Brawo za osiągnięty wynik sportowy.

Tabela wyników Mistrzostw Świata juniorów.

Więcej inforamcji o wyścigu na stronie Polskiego Związku Kolarskiego

Oficjalne wyniki Mistrzostw Świata

Video z wyścigu juniorów na Mistrzostwach Świata

Prasa lokalna pisze o starcie Kamila w Mistrzostwach Świata!

Live
Baszta Bytów data 31.01.2014, o 20:05 (UTC)

Nasi na obozie w Ostrzycach!
Baszta Bytów - J.N data 31.01.2014, o 09:27 (UTC)

30.01.2014 roku w Ostrzycach/pow. kartuski/ podsumowano sezon kolarski 2013 w województwie pomorskim. W challenge'u przeprowadzonym przez Okręgowy Związek Kolarski w Gdańsku wyróżniono trzech zawodników Baszty Bytów.

Trzecie miejsca zajęli: młodziczka Martyna Krefta, juniorka młodsza Zofia Rzeszutek i młodzik Jan Suszko. W klasyfikacji generalnej pomorskiej ligi MTB Kamil Zieliński z Baszty był drugi w grupie chłopców 11-12 lat,jego siostra Kalina trzecia w grupie 8-10 latek, natomiast Martyna Krefta uzyskała trzecią lokatę wśród 11-12 latek.

Nasz zawodnik w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata!
Baszta Bytów - J.N data 29.01.2014, o 08:47 (UTC)

Mariusz Gil (KwadrO-Stannah), Bartosz Mikler (Victoria Jarocin), Remigiusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie) i Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) zostali powołani przez selekcjonera Jana Antkowiaka, do reprezentacji Polski na przełajowe mistrzostwa świata w holenderskim Hoogerheide. Odbędą się one w terminie 1-2 lutego. Start Kamila 1.02.2014 r. godz.11.00 . Trzymamy kciuki.

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Kolarskiego.