NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
XI Leśny Maraton Wejherowski.
Baszta Bytów-J.N data 17.05.2014, o 17:57 (UTC)
 Dnia 17.05.2014 roku w Wejherowie odbył się XI Leśny Maraton Wejherowski. W imprezie wystartowało troje naszych zawodników. Na dystansie MEGA - 48 km wyścig wygrał Tomasz Rzeszutek. Zosia Rzeszutek w kategorii open kobiet zajęła 2 miejsce /1 miejsce w kat. K-30/.

Lista startowa Maraton 2014
Baszta Bytów data 10.05.2014, o 19:11 (UTC)
 Dostępna jest aktualna lista startowa Bytowskiego Maratonu

Wyścig MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra!
BasztaBytów-J.N data 10.05.2014, o 18:00 (UTC)

Dnia 10.05.2014 r. W Zielonej Górze odbył się wyścig MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy i juniorka młodsza - wyścig kategorii XCO.
Bardzo dobrze w imprezie wypadli nasi zawodnicy:

2 miejsce - Tomasz Rzeszutek czas 40:50 -kat. junior młodszy

23 miejsce - Jan Suszko czas 47:13 - kat. junior młodszy

29 miejsce - Krystian Kulas czas 49:02 - kat. junior młodszy

I miejsce - Kamil Małecki - czas 1:02:12 - kat. junior

II miejsce Zosia Rzeszutek - czas 1:10:16 - kat. juniorka.

Mapa Bytowskiego Rodzinnego Maratonu Rowerowego.
Baszta Bytów-j.N data 09.05.2014, o 08:59 (UTC)

Link do Google Mapy

Międzynarodowy Etapowy Wyścig juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza.
Baszta Bytów-J.N data 07.05.2014, o 10:39 (UTC)
 Kamil Małecki zajmując 10 i 20 lokatę na etapach wyścigu kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza zdobył 12 punktów w szosowym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej juniorów.
Kamil Małecki wystartował w najważniejszym w Polsce wyścigu juniorów rozgrywanym 1-4.05. w 5-osobowej drużynie Cartusii Kartuzy (Kamil Małecki, Szymon Sajnok, Adrian Kaiser, Michał Dąbrowski-Sadło, Remigiusz Komisarek). Do 4-etapowych międzynarodowych zawodów wpisanych do kalendarza UCI (kat. 2.1) zgłosiło się 184 zawodników z 33 drużyn, w tym narodowe reprezentacje Izraela, Ukrainy, Kazachstanu, Estonii, Słowacji, Litwy, Łotwy, Armenii, Białorusi. Program obejmował jako podetap jazdę drużynową na czas oraz 4 wyścigi ze startu wspólnego. W czasówce drużynowej (przy średniej 51 km/h) Cartusia straciła 47 s, na I etapie Kamil był 10 (trzeci wśród polskich zawodników, zdobył 11 pkt. rankingu UCI), II etap ukończył w 112-osobowej grupie 39 s za zwycięzcą (średnia 44,2 km/h), na III etapie wywalczył 20 pozycję (czwarty wśród Polaków, 1 pkt.) ze stratą 7 s, a na ostatnim etapie złapał gumę, ale dojechał do głównej grupy i otrzymał taki sam czas jak zwycięzca.
K. Małecki w klasyfikacji generalnej, w której ujęto 124 zawodników zajął 37 miejsce jako siódmy z Polaków, a w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 12 pkt. uplasował się na 27 pozycji.
WYNIKI
I ETAP - 1.05.
Jazda drużynowa na czas (12,5 km) - 1. RSC Cottbus (Niemcy), 18. Cartusia Cartusia - strata 47 s.
Start wspólny (96,5 km) - 1. Mathias Jorgensen - Team Kel-Berg Roskide (Dania), 10. K. Małecki - strata 29 s.
II ETAP 2.05.
Start wspólny (85,2 km) - 1. Anton Nashkin - Team of Minsk (Białoruś), 40. K. Małecki - strata 49 s.
III ETAP - 3.05.
Start wspólny (104,4 km) - 1. Julius Van den Berg - Viking Waterland Wielerteam (Holandia), 20. K. Małecki - strata 7 s.
IV ETAP - 4.05.
Start wspólny (109,5 km) - 1. 1. Alan Banaszek - NOSiR Nowy Dwór Maz., 58. K. Małecki - ten sam czas.
Klasyfikacja generalna - 1. J. Van den Berg, 2. A. Banaszek - strata 8 s, 3. Maxim Satlikov - Kazakhstan National Team - 26 s, 37. K. Małecki - 1,24 min (7 w gronie Polaków).
Klasyfikacja punktowa - 1. A. Banaszek - 70 pkt., 27. K. Małecki - 12 pkt.
Klasyfikacja drużynowa - 1. Viking Waterland Wielerteam (Holandia), 2. Kazakhstan National Team, 3. Ukrainian National Team; Cartusia Kartuzy - niesklasyfikowana (zdekompletowana).

Maraton 2014
Baszta Bytów data 04.05.2014, o 17:47 (UTC)
 W tym pierwszomajowym weekendzie nie mieliśmy żadnych startów co pozwoliło nam nadrobić zaległości związane z maratonem który organizujemy 18.05.2014r.
Opracowana została mapa trzech dystansów .
Dystans MINI – Kolor czerwony.
Dystans HOBBY – Kolor zielony
Dystans MEGA- dwa razy dystans hobby
Niestety po uzgodnieniach z Nadleśnictwem byliśmy zmuszeni ominąć jeden odcinek dlatego dystanse Hobby oraz Mega uległy skróceniu za co z góry przepraszamy .
Udostępniamy druki zgłoszeniowe pełnoletni oraz niepełnoletni jednocześnie zachęcając do wcześniejszej rejestracji.
Pomiarem elektronicznym zajmie się firma Domtel.