NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Puchar Polski Białystok 13.04.2014 r. XCO /Cross Country/.
Baszta Bytow - J.N data 14.04.2014, o 16:00 (UTC)
  Bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi zawodnicy podczas imprezy W Białystoku dn.13.04.2014 r./Puchar Polski I seria XCO - Cross country XII "Rusza Peleton" MTB CUP/.

2 miejsce w kat. junior zajął Kamil Małecki - czas 1:11:58 tracąc do zwyciężcy Łukasza Winiarskiego tylko 19 sek.

2 miejsce w kat. junior młodszy zajął Tomasz Rzeszutek - czas 48:44 tracąc do Tomasz Budzińskiego 42 sek.

10 miejsce w tej samej kategorii zajął Jan Suszko - czas 53:45.

4 miejsce w kat. młodzik zajął Kacper Kerner - czas 34:48, a 8 miejsce Bartosz Suszko.

Sezon kolarski rozpoczęty.
Baszta Bytów - J.N data 08.04.2014, o 06:26 (UTC)
 5.04.2014 r. w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) rozegrano międzynarodowe kryterium kolarskie będące I eliminacją mistrzostw Polski w tej specjalności, w którym wystartowało 4 bytowiaków. Kamil Małecki z dorobkiem 2 pkt. zajął 10 miejsce w gronie 91 juniorów, natomiast drugi z kolarzy Baszty Bytów, Tomasz Rzeszutek był 47 wśród 84 juniorów młodszych, a Karol Rudnik reprezentujący gdański Hotel 4 Brzozy wywalczył 6 lokatę w rywalizacji mastersów.
6.04.2014 r. w Sobótce (woj. dolnośląskie) zainaugurowano krajowy sezon szosowy memoriałem Romana Ręgorowicza Ślężański Mnich z udziałem kolarzy z Bytowa. Wysoką formą popisał się junior Baszty Kamil Małecki finiszując na 8 pozycji, jego kolega klubowy Tomasz Rzeszutek zajął 12 miejsce w 133-osobowym peletonie juniorów młodszych (jako 110 został sklasyfikowany najmłodszy w ekipie Baszty Jan Suszko), a Zofia Rzeszutek była 17 wśród juniorek. Karol Rudnik ponownie przyjechał w czołówce meldując się na mecie jako 4 w rywalizacji cyklosportu.
Tekst : Kazimierz Kwidziński

Sponsor
Baszta Bytów data 25.03.2014, o 19:47 (UTC)
 W końcu udało nam się znaleźć indywidualnego sponsora dla jednego z naszych zawodników. Właściciele firmy "Auto Centrum Pawłowski" postanowiła pomóc Kamilowi Małeckiemu w rozwijaniu swojego talentu.
Z góry dziękujemy.

Oto projekt nowych stroi Kamila z logo nowego sponsora:

1 % na Basztę Bytów!
Baszta Bytów-JN data 27.02.2014, o 19:28 (UTC)

Terminy Skania Maraton Lang Team 2014 rok!
Baszta Bytów-J.N data 11.02.2014, o 13:27 (UTC)

Kamil na mecie Mistrzostw Świata!
Baszta Bytów - J.N data 03.02.2014, o 14:18 (UTC)

Thijs Aerts został w holenderskim Hoogerheide mistrzem świata juniorów w kolarstwie przełajowym. Belg przyjechał na metę z 10-sekundowym zapasem nad swoim rodakiem Yannickiem Peetersem. Sprint o trzecie miejsce wygrał kolejny reprezentant Belgii – Jelle Schuermans.

Emocjonujący wyścig juniorów rozpoczął się od wielkiej kraksy – na prostej startowej na ziemię poleciał zawodnik z Francji, zatrzymując sporą część grupy i wykluczając z rywalizacji kilku innych kolarzy. Z tyłu został m.in. jeden z faworytów – Czech Adam Toupalik oraz dwaj reprezentanci Polski – Kamil Małecki i Remigiusz Gil. Kamil Małecki na mecie ,mimo upadku tuż po starcie zajął dobre 22 miejsce./strata do zwycięscy 3 min.35 sek/. Brawo za osiągnięty wynik sportowy.

Tabela wyników Mistrzostw Świata juniorów.