NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Skandia Maraton w Dąbrowie Górniczej!
Baszta Bytów-J.N data 29.09.2014, o 13:21 (UTC)

Wczoraj w Dąbrowie Górniczej odbyła się VI edycja Skandii Maraton Lang Team, w której uczestniczyły dwie zawodniczki Baszty.
Zofia Rzeszutek wygrała na dystansie Mini /39 km/ uzyskując czas 1:27:36,/open 50 miejsce/ a Aleksandra Zabrocka na dystansie medio /68 km/ z czasem 2:49:24, /open 46 miejsce/ uplasowała się na 2 pozycji, wygrywając w kategorii K-2. A już za tydzień finał Skandii w Kwidzynie.

VI MTB Tour Lębork
Baszta Bytów-J.N data 19.09.2014, o 18:45 (UTC)

Udany start naszych zawodników w Lęborku. Dnia 14.09.2014 roku rozegrano wyścigi MTB o Pazur Lęborskiego Lwa.W imprezie wystartowało 25 naszych zawodników, z czego 14 stanęło na podium. Kamil Małecki triumfował na dystansie MEGA, Aleksandra Zabrocka była najszybsza wśród kobiet w wyścigu HOBBY,a Aleksander Suszko, Marian Sabisz i Edward Natkaniec zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Skoda Cyklo Gdynia.
Baszta Bytów-J.N data 13.09.2014, o 08:48 (UTC)
 7.09.2014 r. w Gdyni z udziałem naszych zawodników rozegrano wyścigi szosowe Skoda Cyklo Gdynia.
Młodzik /12 km/ - 3 miejsce Martyna Kreft

Żak /12 km/ - 1 miejsce Aleksander Suszko, 12 miejsce Bartosz Kuflewski

Młodzicy /15 km/ - 11 miejsce Kacper Kerner, 12 miejsce Bartosz Suszko, 18 miejsce Mateusz Reclaw, 19 miejsce Igor Szemela, 24 miejsce Robert Wejman.

Mała pętla /40 km/ - 11 miejsce Tomasz Rzeszutek, 20 miejsce Krystian Kulas, 31 miejsce Eugeniusz Kozłowski/2 m - kat. M5/, 39 miejsce Jakub Szwiec, 41 miejsce Jan Suszko, 42 miejsce Daniel Diks, 63 miejsce Zofia Rzeszutek /5 m- kobiety/

Duża pętla /125 km/ - 23 miejsce Adam Horbowy, 124 miejsce Marian Sabisz, 170 miejsce Eugeniusz Etmański, 193 miejsce Andrzej Gadomski.

7 Kościerski Maraton MTB.
Baszta Bytów-J.N data 01.09.2014, o 15:05 (UTC)

Dzisiaj tj. 31.08.2014 r w Kościerzynie 27 zawodników naszego klubu wystartowało w VII edycji Maratonu MTB. Start niezwykle udany - 16 zawodników na podium.
Dystans MINI - 34 km - wystartowało 14 zawodników Baszty - 5 razy podium, dystans MEGA - wystartowało 6 zawodników Baszty i 6 razy podium, wyścigi młodzieży szkolnej - wystartowało 7 zawodników Baszty - 5 razy podium.

Wyniki zawodników Baszty - dystans MINI 34 km./wystartowało 256 zawodników/.

Tour de Pologne dla amatorów!
Baszta Bytów - J.N data 12.08.2014, o 16:51 (UTC)

Trzech naszych mastersów dnia 8.08.2014 roku w Bukowinie Tatrzańskiej wystartowało i ukończyło Tour de Pologne dla amatorów. W wyścigu na trasie 38 km, z dwoma podjazdami, wyścig ukończyli:

- Marcin Karpiński - 1:17:40 , średnia prędkość 24,57 km/godz.

- Rafał Buca - 1:31:03, średnia prędkość 20,96 km/godz.

- Edward Natkaniec - 1:33:45, średnia prędkość 20,35 km/godz.

Baszta Byt�w w TVP 1!
Baszta Byt�w -J.N data 01.08.2014, o 15:09 (UTC)

Kilka godzin przed startem I etapu 71 Tour de Pologne w Gdańsku przed kamerami Telewizji Polskiej pokażą się bytowiacy: dawny trener Euzebiusz Marciniak oraz aktualni działacze i kolarze Baszty.

Wejście na żywo w TVP 1 planowane jest w niedzielę 3.08.2014 r. w godz. 8.45-9.15. W programie pt."Kulisy Tour de Pologne" mają się zaprezentować, dawny szkoleniowiec Baszty i pierwszy trener Czesława Langa, prezes klubu Kazimierz Kwidziński, trener Tomasz Natkaniec i młodzi kolarze Baszty.

Tegoroczny wyścig wystartuje spod historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, miejsca związanego z Solidarnością.Pierwszy etap rozegrany zostanie na trasie z Gdańska do Bydgoszczy.71 Tour de Pologne zakończy się 9.08.2014 r. w Krakowie jazda indywidualną na czas na dystansie 25 km.