Puchar Polski w kol. przełajowym -Pilica
Baszta Bytów -J.N data 25.10.2015, o 15:56 (UTC)
 Wyniki PP w kol. przełajowym w Pilicy 25.10.2015

Wyścig w kol. przełajowym-Hucisko
Baszta Bytów-J.N data 24.10.2015, o 17:36 (UTC)

24.10.2015 r. w Hucisku liczna ekipa Baszty startowała w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym - Puchar Hotelu "Orle Gniazdo" i Firmy VIKING SPORT.
Jako pierwsi wystartowali młodzicy oraz juniorki młodsze. Aleksander Suszko po 3 okrążeniu jechał na pierwszej pozycji jednak popełnił błąd na jednej z agrafek co go kosztowało spadek na 6 miejsce. Jednak po zaciętej gonitwie ukończył wyścig na 2 pozycji, drugi młodzik Bartek Kuflewski zajął 11 miejsce.
Nasza juniorka młodsza Martyna Krefta dla której jest to pierwszy wyścig w tej kategorii zajęła 9 miejsce.
Tuż po nich na trasę ruszyli juniorzy młodsi oraz mastersi. Najlepiej z juniorów młodszych pojechał Radek Rocławski, który był 6, na 9 miejscu zameldował się Bartek Suszko, 11 miejsce Mateusz Reclaw, w połowie stawki zameldowali się odpowiednio Igor Szemela, Kacper Kerner oraz Robert Wejman. Nasz Trener Tomasz Natkaniec przyjechał na 4 miejscu. Zawodnicy są bardzo dumni z Trenera.
Potem wystartowała elita kobiet a wśród nich Zosia Rzeszutek, która na mecie zameldowała się na 5 miejscu.
O godzinie 14 nasi juniorzy Tomek Rzeszutek i Janek Suszko wystartowali wraz z elitą mężczyzn. Tomek po dwóch "kapciach" i gonitwie z dużą przewagą wygrał wyścig, a Janek również po "kapciu" zameldował się w pierwszej 10. Jutro kolejny start tym razem Puchar Polski z Pilicy.

Album zdjęć z wyścigu

Puchar Świata w kol. przełajowym.
Baszta Bytów - J.N data 19.10.2015, o 12:03 (UTC)

18.10.2015 r. trzech naszych zawodników wystartowało na Pucharze Świata w Valkenburgu. W wyścigu juniorów Tomasz Rzeszutek zajął 49 miejsce. Nasz drugi reprezentant Jan Suszko zajął 57 miejsce. Natomiast nasza reprezentantka Zosia Rzeszutek zajeła 51 miejsce.

Weekend z kol. przełajowym!
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:25 (UTC)

Weekend wyścigowy już za nami, w sobotę ścigaliśmy się w Pucharze Polski w Rzeniszowie. Był to dla nas pierwszy wyścig przełajowy w rozpoczynającym się sezonie. Nie był to dla nas najlepszy dzień. Najlepiej pojechał Radek Rocławski, plasując się na 6 pozycji wśród juniorów młodszych. Mateusz Reclaw był 14 w tej samej kategorii. Janek Suszko uplasował się na 21 w elicie i 9 w juniorach.Niestety Tomasz i Zosia Rzeszutek z powodu choroby nie ukończyli swoich wyścigów. Dziś za to poszło nam o wiele lepie, ścigaliśmy się w Masłońskim. Radek zdobył bardzo dobre 3 miejsce a Mateusz był 8 w juniorach mł. Zosia Rzeszutek uplasowała się na 4 miejscu w elicie kobiet. Tomek po całonocnej kuracji wygrał wyścig juniorów tym samym plasując się na 6 pozycji w elicie, zaś Janek był 7 w juniorach.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików.
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:17 (UTC)

11.10.2015 r. odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ostrzycach.
Jako pierwsi na start ruszyli młodzicy gdzie z dużą przewagą wygrał Aleksander Suszko. Igor Szemela wjechał na metę na 3 pozycji a tuż za nim wjechał Robert Wejman. Po chwili przyjechał na metę Bartosz Kuflewski zajmujac 10 pozycje. Dla Tymoteusza Kopki był to pierwszy poważny wyścig i wystartował aby zebrać cenne doświadczenie. Kolejne ruszyły Młodziczki gdzie wygrała nasza zawodniczka Martyna Krefta. Razem z Młodziczkami wystartowały Żaczki gdzie Karolina Karpińska zajęła 4 lokatę. W ostatnim wyścigu dla najmłodszych Jacek Glazik po zaciętej walce zakończył wyścig na 3 miejscu.

Pomorska Liga MTB
Baszta Bytów - J.N data 06.10.2015, o 18:02 (UTC)

4.10.2015 r. młodzi zawodnicy Baszty zajeli wysokie lokaty w Pomorskiej Lidze MTB Niedzwiednik w Gdańsku Jacek Glazik III miejsce, KAROLINA Karpińska I miejsce i Martyna Krefta I miejsce.