NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Puchar Polski Szczekociny i Koziegłowy.
Baszta Bytów - J.N data 16.11.2015, o 20:30 (UTC)
  Po środowym wyścigu w Strzelcach Krajeńskich przyszedł czas na dwudniowe zmagania w Koziegłowach i Szczekocinach. Pogoda jak to na przełaju nie była zbyt ciekawa. W sobotę wiał silny wiatr, a w niedziele zacinająca mżawka skutecznie utrudniała jazdę zawodnikom. Z warunkami tymi dobrze poradzili sobie wszyscy zawodnicy naszej ekipy.
Pierwszego dnia odbył się Super Puchar Polski w Koziegłowach, jako pierwszy na starcie z naszych zawodników stanął Aleksander Suszko, który po świetnej jeździe wygrał w kategorii młodzik.
Minute po młodzikach startowały młodziczki i juniorki młodsze. Martyna Krefta wywalczyła ładne 11 miejsce. Kolejnym blokiem startowym był start juniorów młodszych. W wyścigu wystartowało trzech naszych zawodników Radek Rocławski, Mateusz Reclaw oraz Bartek Suszko. Najlepiej pojechał Radek, zajmując 9 miejsce, Mateusz był 11 a Bartek 15.
Nadszedł czas na tak zwany wyścig "główny" czyli łączony wyścig elity z juniorem. Na starcie stanęło dwóch naszych zawodników Janek Suszko oraz Tomek Rzeszutek. Tomek po zaciętej walce zajął pierwsze miejsce w juniorach oraz 11 w wyścigu open, a jego kolega klubowy Janek był 9 w juniorach i 24 open.
Drugiego dnia naszedł czas na Puchar Polski w Szczekocinach, gdzie trasa była bardzo szybka z elementami technicznymi.
Aleks uplasował się tym razem na drugiej pozycji. Jego koleżanka z klubu Martyna uczestniczyła w "kraksie" i uplasowała się na 13 pozycji.
O godz. 11:40 wystartowali juniorzy młodsi. Znowu najlepiej z bytowiaków pojechał Radek kończąc wyścig na 5 miejscu, Mateusz był 11, a Bartek zerwał przerzutkę i dojechał do mety na 24 pozycji.
Ostatni startowali juniorzy i elita, Tomek po znakomitym starcie wygrał wyścig juniorów i uplasował się na 7 miejscu w elicie. Dla Janka nie był to udany start, zajął 12 miejsce w juniorach i 30 w wyścigu open.

Strzelce Krajeńskie - 11.11.2015
Baszta Bytów - J.N data 12.11.2015, o 09:54 (UTC)

11.11.2015 r. bardzo liczna ekipa naszego klubu wystartowała na Ogólnopolskim wyścigu w kol. przełajowym w Strzelcach Krajeńskich.
O godz.11:00 jako pierwsi na trasę wyruszyli żacy. Jako pierwszy na mecie zameldował się Jacek Glazik, a w żaczkach Karolina Karpińska również wygrała.
Następnie w wyścigu młodzików i młodziczek poprzez drużynową jazdę na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się nasi zawodniczy, czyli Aleksander Suszko i Bartosz Kuflewski, Aleksander Wejman był 8.Martyna Krefta w młodziczkach zajęła 2 miejsce.
W wyścigu łączonym Mastersów i Kobiet open w kobietach Zofia Rzeszutek zajęła 1 miejsce, a Marcin Karpiński był na 5 miejscu.
W najliczniejszej kategorii czyli junior młodszy Bartosz Suszko był 8, Mateusz Reclaw po defekcie roweru 9, Igor Szemela 14, Kacper Kerner w połowie stawki, Tymoteusz Kopka w pierwszej 30, a Robert Wejman nie ukończył.
W elicie mężczyzn Tomasz Rzeszutek był 5 i wygrał w juniorach, a Jan Suszko zdobył 3 miejsce w juniorach.

II Maraton MTB w Łebie.
Baszta Bytów -J.N data 09.11.2015, o 19:18 (UTC)
 Dnia 8.11.2015 r. w Łebie odbył się II Maraton MTB. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: MINI - 24 km i MEGA - 48 km. W imprezie wystartowali zawodnicy naszego klubu, po dwóch na każdym dystansie.
Na dystansie MINI :7 miejsce open - Marcin Karpiński w czasie 1:03:58, 40 miejsce open Martyna Krefta czas 1:18:59. Martyna zajęła I miejsce wśród kobiet.
Na dystansie MEGA: 7 miejsce open - Michał Rocławski czas 2:02:16 - 2 miejsce M 0-26, 11 miejsce open - Marian Sabisz czas 2:09:57- I miejsce M 50 i więcej.
GRATULUJEMY!

Album zdjęć zawodników Baszty

Puchar Polski w kol.przełajowym 7-8.11.2015 r.
Baszta Bytów -J.N data 09.11.2015, o 19:13 (UTC)
 Pracowity weekend zakończony. Tym razem ekipa Baszty przebywała w województwie Lubuskim i Dolnośląskim.
W sobotę odbyła się IV edycja Pucharu Polski w Głogówku. Nasz 6 osobowy skład spisał się bardzo dobrze. Trasa wyścigu przypominała kryterium leśne.
Jako pierwszy na trasę ruszył Aleksander Suszko który od początku wyścigu jechał w czołówce, wygrywając na finiszu. Następnie wystartowali juniorzy młodsi a wśród nich Radek Rocławski i Mateusz Reclaw. Niestety na 2 rundzie Radek złapał „kapcia”, musiał zadowolić się 25 miejscem na mecie. Mateusz jadąc w peletonie finiszował na 12 miejscu.
Tuż po nich wystartowały Elita Kobiet, nasza zawodniczka Zosia Rzeszutek zajęła 3 miejsce.
Jako ostatni na trasę ruszyli Elita Mężczyzn wraz z Juniorami:Tomek Rzeszutek i Janek Suszko. Tomek tego dnia czuł się znakomicie i cały wyścig przejechał z najlepszą 5 Elity Mężczyzn w Polsce. Na mecie zameldował się na 6 miejscu oraz na 1 miejscu w Juniorach. Niestety Janek po defekcie roweru zszedł z trasy.

Zdjęcia zawodników Baszty

8.11.2015 - V edycja Pucharu Polski w Zielonej Górze. Aleksander Suszko pokazał klasę i pewnie wygrał wyścig z dużą przewagą nad resztą.
Nasi Juniorzy Młodsi: Radek Rocławski zajął 7 miejsce, a Mateusz Reclaw miał defekt i zszedł z trasy.
Zosia Rzeszutek wśród Pań zajęła 4 miejsce.
Tomek Rzeszutek zajął 8 miejsce w Elicie i 2 w Juniorach, a Janek Suszko 6 miejsce wśród Juniorów.

Zdjęcia naszych zawodników z Zielonej Góry

III Duathlon na Wydmach Łeba
Baszta Bytów - J.N data 09.11.2015, o 18:58 (UTC)

Dnia 7.11.2015 r w Łebie odbył się III Duathlon na Wydmach. Zawodnicy mieli do pokonania 24 km na rowerze oraz 11 km biegiem w terenie. W imprezie wystartowało 150 zawodniczek i zawodników.

Nasz klub reprezentowali : Rafał Buca - 29 miejsce open czas 2:10:38; Elżbieta Reca - 60 miejsce open czas 2:25:10 - III miejsce kobiet. Gratulujemy!

Zaproszenie! MP w kol. przełajowym - Bytów.
Baszta Bytów - J.N data 02.11.2015, o 18:49 (UTC)

W Bytowie uczczą pamięć Marka Cichosza !

W dniach 21-22 listopada w Bytowie odbędą się wyścigi przełajowe. W tym roku wyścig o randze Pucharu Polski będzie III memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł do
anielskiego peletonu. Marek w maju 2012 r. zmarł przechodząc rozległy zawał serca.
Jego przyjaciele pamiętając o tak niezwykle koleżeńskim i niepowtarzalnym kolarzu
postanowili po raz kolejny zorganizować wyścigi przełajowe, którymi chcą uczcić jego pamięć.
Same zawody w Bytowie w tym roku będą dwudniowe. W sobotę 21 listopada
kolarze będą rywalizować na trasie umiejscowionej nad jeziorem Jeleń
koło Bytowa. - Ten wyścig będzie rangi ogólnopolskiego, a start do tej
rywalizacji nastąpi o godzinie 10.30 Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od żaka , a skończywszy na masterach.
Niedzielne zawody będą rangi Pucharu Polski i zarazem III Memoriałem Marka Cichosza.
Rozpoczną się o godzinie 10.30 na tej samej trasie. Zawodnicy
podobnie jak pierwszego dnia będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe.
Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją
sportową, ale także i zawodami, którymi chcemy uczcić pamięć jednego z
najlepszych polskich kolarzy przełajowych. Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć.