NEWSY

Nasze najważniejsze informacje i osiągnięcia sportowe:
Puchar Świata w kol. przełajowym.
Baszta Bytów - J.N data 19.10.2015, o 12:03 (UTC)

18.10.2015 r. trzech naszych zawodników wystartowało na Pucharze Świata w Valkenburgu. W wyścigu juniorów Tomasz Rzeszutek zajął 49 miejsce. Nasz drugi reprezentant Jan Suszko zajął 57 miejsce. Natomiast nasza reprezentantka Zosia Rzeszutek zajeła 51 miejsce.

Weekend z kol. przełajowym!
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:25 (UTC)

Weekend wyścigowy już za nami, w sobotę ścigaliśmy się w Pucharze Polski w Rzeniszowie. Był to dla nas pierwszy wyścig przełajowy w rozpoczynającym się sezonie. Nie był to dla nas najlepszy dzień. Najlepiej pojechał Radek Rocławski, plasując się na 6 pozycji wśród juniorów młodszych. Mateusz Reclaw był 14 w tej samej kategorii. Janek Suszko uplasował się na 21 w elicie i 9 w juniorach.Niestety Tomasz i Zosia Rzeszutek z powodu choroby nie ukończyli swoich wyścigów. Dziś za to poszło nam o wiele lepie, ścigaliśmy się w Masłońskim. Radek zdobył bardzo dobre 3 miejsce a Mateusz był 8 w juniorach mł. Zosia Rzeszutek uplasowała się na 4 miejscu w elicie kobiet. Tomek po całonocnej kuracji wygrał wyścig juniorów tym samym plasując się na 6 pozycji w elicie, zaś Janek był 7 w juniorach.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików.
Baszta Bytów - J.N data 11.10.2015, o 17:17 (UTC)

11.10.2015 r. odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ostrzycach.
Jako pierwsi na start ruszyli młodzicy gdzie z dużą przewagą wygrał Aleksander Suszko. Igor Szemela wjechał na metę na 3 pozycji a tuż za nim wjechał Robert Wejman. Po chwili przyjechał na metę Bartosz Kuflewski zajmujac 10 pozycje. Dla Tymoteusza Kopki był to pierwszy poważny wyścig i wystartował aby zebrać cenne doświadczenie. Kolejne ruszyły Młodziczki gdzie wygrała nasza zawodniczka Martyna Krefta. Razem z Młodziczkami wystartowały Żaczki gdzie Karolina Karpińska zajęła 4 lokatę. W ostatnim wyścigu dla najmłodszych Jacek Glazik po zaciętej walce zakończył wyścig na 3 miejscu.

Pomorska Liga MTB
Baszta Bytów - J.N data 06.10.2015, o 18:02 (UTC)

4.10.2015 r. młodzi zawodnicy Baszty zajeli wysokie lokaty w Pomorskiej Lidze MTB Niedzwiednik w Gdańsku Jacek Glazik III miejsce, KAROLINA Karpińska I miejsce i Martyna Krefta I miejsce.

Puchar Polski w kol. przełajowym w Bytowie.
Baszta Bytów - J.N data 06.10.2015, o 16:23 (UTC)

W dniach 21-22 listopada w Bytowie odbędą się wyścigi przełajowe. W tym roku wyścig o randze Pucharu Polski będzie III memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł do anielskiego peletonu. Marek w maju 2012 r. zmarł przechodząc rozległy zawał serca.Jego przyjaciele pamiętając o tak niezwykle koleżeńskim i niepowtarzalnym kolarzu postanowili po raz kolejny zorganizować wyścigi przełajowe, którymi chcą uczcić jego pamięć.

Same zawody w Bytowie w tym roku będą dwudniowe. W sobotę 21 listopada kolarze będą rywalizować na trasie umiejscowionej nad jeziorem Jeleń koło Bytowa. - Ten wyścig będzie rangi ogólnopolskiego, a start do tej rywalizacji nastąpi o godzinie 10.30 Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od żaka , a skończywszy na masterach. Niedzielne zawody będą rangi Pucharu Polski i zarazem III Memoriałem Marka Cichosza.
Rozpoczną się o godzinie 10.30 na tej samej trasie. Zawodnicy podobnie jak pierwszego dnia będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe. Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją sportową, ale także i zawodami, którymi chcemy uczcić pamięć jednego z najlepszych polskich kolarzy przełajowych. Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć.

Zapraszamy również tych, którzy mogli by i chcieli wesprzeć nas w tym przedsięwzięciu.

Regulamin okręgu pomorskiego w kol. przełajowym - sobota
Regulamin Pucharu Polski i III Memoriału Marka Cichosza w kol. przełajowym - niedziela

Skandia Lang Team w Kwidzynie.
Baszta Bytów - J.N data 05.10.2015, o 17:57 (UTC)

Dnia 3.10.2015 /sobota/ odbyła się ostatnia edycja Skandia Maraton Lang Team w Kwidzyniu. Oto nasze wyniki:
Mini:41 km - startujących 523 osoby