MP Gościęcin 2011 r.

74. MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

Kolarze Baszty 3 razy stawali na podium mistrzostw w Gościęcinie (woj. opolskie). Tytuł wicemistrza Polski w gronie juniorów młodszych w niesamowitym błocie niepodziewanie wywalczył 15-letni Kamil Małecki, a w rywalizacji młodzików w wyścigach o Naramiennik Prezesa PZKol mających rangę mistrzostw kraju Zofia Rzeszutek zdobyła srebrny medal, a jej brat Tomasz brązowy krążek. Ponadto w pierwszej dziesiątce swoich kategorii znaleźli się: Piotr Rzeszutek i Łukasz Mański (4 i 6 miejsce wśród juniorów młodszych) oraz juniorzy Paweł Szyca (5 lokata) i Damian Dąbrowski (10 pozycja).

W klasyfikacji o tytuł klubowego mistrza Polski Baszta wywalczyła kolejne miejsce na podium zajmując 3 lokatę.

W ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży podopieczni trenera Tomasza Natkańca zdobyli rekordową liczbę 27 pkt. (w 2010 -11 pkt, 2009 – 15 pkt.)

WYNIKI

NARAMIENNIK PREZESA PZKOL

GOŚCIĘCIN 8.01.2011 r.

Młodziczki – 1. Kinga Balińska – Huragan Żagań – 25,44 min, 2. Zofia Rzeszutek – Baszta Bytów – 27,10 min, 3. Anna Tomczyńska – Koźminianka Koźminek – 27,58 min.

Młodzicy – 1. Damian Sławek – POM Strzelce Krajeńskie – 21,04 min, 2. Dawid Łączkiewicz – Koźminianka - 21,10 min, 3. Tomasz Rzeszutek – Baszta – 21,21 min.

MISTRZOSTWA POLSKI

GOŚCIĘCIN 8-9.01.2011 r.

Juniorzy młodsi – 1. Michał Paluta – POM – 29,31 min, 2. Kamil Małecki – Baszta – 29,59 min, 3. Piotr Konwa – Trasa Zielona Góra – 30,20 min, 4. Piotr Rzeszutek – Baszta – 30,57 min, 5. Tobiasz Lis – Ziemia Opolska – 31,16 min, 6. Łukasz Mański – 31,19 min, 35. Adam Płotka – obaj Baszta – 39,25 min.

Juniorzy – 1. Wojciech Szyniec – 46,56 min, 2. Kamil Wołkowicz – obaj POM – 47,45 min, 3. Paweł Samol – Merida Gliwice – 48,23 min, 4. Patryk Stosz – Stobrawa Kluczbork – 48,57 min, 5. Paweł Szyca – 49,45 min, 10. Damian Dąbrowski -  obaj Baszta – 52,13 min.

Orlicy – 1. Marek Konwa – Corratec - 52,36 min, 2. Kamil Gradek – Cartusia Kartuzy – 57,19 min, 3. Andrzej Bartkiewicz – Ziemia Brzeska – 58,01 min, 17. Sebastian Młyński – Baszta – strata 2 okrążenia.

Elita – 1. Mariusz Gil – POM – 1,01.50 h, 2. Marek Cichosz – Legia 1928 Felt Warszawa – 1,02.01 h, 3. Andrzej Kaiser – Corratec Team Poznań – 1,06.06 h, 4. Marek Galiński – JBG-2 Professional MTB Team – 1,11.38 h, 5. Sławomir Pituch – Corratec – 1 okrążenie.